1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Nintendo Wii - флешувано

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Costigan_Jr, 24 oктомври 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,831
  3,919
  5 Јули 2013
  Продавам

  Nintendo Wii model RVL-001 во комплет со:

  - Wiimote controler
  - Nunchuck
  - Wii Motion Plus dodatok
  - Sensor bar
  - Gamceube controler
  - Wii гумена навлака
  - Vertical stand
  - HD Component cable
  - ACAdapter
  - SD Card со програми
  - USB stick со игри.

  Конзолата е како нова! Супер сочувана. Флешувана со игри на неа.
  Добивате високо-квалитетен HD Componenten кабел
  Оргинален Gamecube контролер за играње GC игри.

  Купен е од член од форумот, "поиграна" е неколку часа и спакована повторно. Ги користам истите фотографии и текст од оригиналниот оглас бидејќи практично нема никаква козметичка промена од кога е купена (се надевам членот нема да ми замери што ги употребив неговите фотографии, ги користам нив за да не ја распаковам и да правам нови).

  цена 4000 денари. (+гратис процесор Intel G540)

  Праќам по Карго со откуп.
  1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg Прегледај прикачена датотека 79910 Прегледај прикачена датотека 79911 Прегледај прикачена датотека 79912
   
  На Jedah, gocetan, nikigo и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  333
  167
  15 ноември 2007
  Машко
  Имаш пп.
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,831
  3,919
  5 Јули 2013
Слични теми
 1. toshex
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  314
 2. Jedah
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  523
 3. Jedah
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  345
 4. nikigo
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  102
 5. Mihail Krstevski
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  236
Вчитување...

Сподели

Вчитување...