1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Nintendo Switch со гаранција

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од VerGer, 6 Март 2018.

 1. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  561
  539
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  Здраво,
  поради радни обврски ( читај 1-но годишен син :mario: ), дур е читаво и пошто тешко дека ќе има време да биде користено во наредните неколку години, иде на продажба следново:

  - Неон Нинтендо Switch (red/blue joy con's) со гаранција до 16.03.2019
  - The Legend of Zelda: Breath of the Wild со се season pass (DLC 1 & DLC 2) (физичка копија)
  - Mario Kart 8 Deluxe (дигитална верзија)
  - Stardew Valley (дигитална верзија)
  - Kamiko (дигитална верзија)

  Опремено со:
  - заштитно стакло
  - hard shell case
  - две воланчиња за you con-ите (за racing игри со подршка за motion controls like Mario kart)

  Нинтендото е инаку купено од Компютърни и видео игри, Софија. Беспрекорно сочувано, скоро ич не е играно handheld, цело време е докирано, како ново, со се кутија.

  Цена: 27000 мкд

  п.с. сликите се од интернет за илустративна цел .. утре ќе ставам мои слики.
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На Nightwalker, skullmonkey, TylerMkD и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. dddragan

  dddragan
  Gaining Experience

  203
  205
  12 Август 2014
  Машко
 3. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  561
  539
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  Some Eye candy :)[​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  703
  688
  22 Април 2013
  Машко
  Се убо, али скупо :)
  едит : Пожелно е игрите и воланите да ги продадеш одделно, и да пишеш цена само за конзолата со марио играта или која и да идело со неа.
   
 5. Sephiroth

  Sephiroth
  Unstoppable

  3,510
  2,526
  14 Мај 2008
  Машко
  Со оглед на минималната(речиси непостоечка) побарувачка за оваа конзола во МК, не би го советувал да го раздвои комплетот.
   
  На Neokhor и skullmonkey им се допаѓа ова.
 6. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  561
  539
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  сега за сега само пакет све заедно :)
   
 7. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  Јас би бил заинтересиран да беа цениве бар малце као за на старо, искрено се извинувам за тоа што ќе го кажам ова ама дури и да ги купам сиве работи засебно од разни места нови, мислам дека поевтино ќе фатат. Би кажал да си направи продавачот рисрч.

  EDIT: Да надополнам дека тоа „би бил заинтересиран“ значи дека сум заинтересиран за се шо е нинтендо општо хахах, низ муабет беше иначе ко шо иам отворено теми се гледа дека не сум на пазар за Switch у моментов (пошо мислам дека кај и да е ќе извадат ревизија 2 шо ќе е подобра - се надевам). Не е муабетов само за да му спуштам цена на продавачот туку повеќе ко помош за да си провери пак како е состојбата на пазарот за полесна продажба, посебно на форумов каде се надевам дека сите се трудиме да сме реални и пофер со цени него ли да ги фураме ко да се нешто невидено работите и да ги продаваме на реклама 5 со абсурдни цени.
   
 8. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  561
  539
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  Нема проблем таман работа, инаку за цената ако мислиш дека може да се најде поефтино бујрум, со се заедно има некој отприлика 20% попуст (за цени ако се зима од странство нели, за од тука е уште повеќе..), а има важечка гаранција од уште година, така да пониско тешко (барем од мене). Не си поминал се што има на листа може :)

  а второво што викаш дека чекаш ревизија 2, тоа нема да се деси во скоро време, ако пратиш нели што се дешава, фокус е удрен на аксесори за Switch-от, а исто така не патат од она најјак хардвер за cutting age графика, пошто и покрај тоа што се најслаб хардвер (у однос процесор/графика нели, контролерите се напукани до даске :) ), пак згазија се и собраа се од награди за прошла година :)
   
  Последна промена: 26 Март 2018
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 9. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Кој ви даде дозвола да коментирате и дискутирате на оглас кој не е проценка?
   
  Zippo, toshex и на Глупав им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. -={K-O-R-U-N}=-
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,382
 2. BlazeIt
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  6,613
 3. CyberTm
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  602
 4. TylerMkD
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  751
Вчитување...

Сподели

Вчитување...