Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Nintendo Switch Online + Expansion Pack membership

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1.565
3.154
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Video card
INNO3D RTX 2060 SUPER
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10
Слично на темата за Netflix, давам иницијатива да се собереме 8 члена од форумов за да делиме Nintendo switch online+ expansion pack membership.
Годишната претплата изнесува 80 долари, што е премногу за она што се нуди, меѓутоа ако ја делиме членарината ќе испаде по 10 долари годишно по човек, што е бадијала.
Ова фунцкионира по прицип на администратор на членството кој може да додаде допонителни 7 члена (email адреси) во претплатата, при што останатите членови добиваат покана од Nintendo да се приклучат. Членовите не можат да ги гледаат/користат профилите на другите членови, туку само ги имаат истите привилегии за овој пакет.

Повеќе информации за се што се добива со оваа претплата и споредба по разните видови на претплати може да се види овде.

Ова е сосема легално и истото е посочено од самиот сајт на Nintendo.

Не знам дали ова членство може да фунцкинира за account од различни региони. Единствена негативна страна би било што доколку некој веќе има било какво членство, истото му пропаѓа, т.е. не може да се пролонгира преостанатиот период.

Со оглед на тоа што сум нов на конзолава, доколку имате било какви предлози, коментари, или забелешки, слободно предложете.

Ако има интерес ајде, да се преброеме дали има кворум.

+1 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.400
5.505
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
EVGA RTX 3080Ti FTW3 Ultra
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
1678738027108.png

Ја иам 2 свича и не можам мојот акаунт да го користам на двата свича. Само на едниот можам да ги играм игрите што си ги иам легално купено. Искрено не би правел вакви џојнт операции со Нинтендо пошто се дно дна.
 

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1.565
3.154
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Video card
INNO3D RTX 2060 SUPER
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10
Погледнете го атачментот 123521

Ја иам 2 свича и не можам мојот акаунт да го користам на двата свича. Само на едниот можам да ги играм игрите што си ги иам легално купено. Искрено не би правел вакви џојнт операции со Нинтендо пошто се дно дна.
Колку разбрав во твојот случај се работи за обично членство (индувидуално) а не за family membership, затоа ова ограничување.
Што само по себе е ептем тупаџиски ама такви им се правилата (ајлчен гс).

Од друга страна делење на членство за family пакетот е дозволено, затоа е и поскапо.
1678738890530.png

 
Последна промена:

nikigo

Gaining Experience
6 март 2013
278
279
nikigo's setup  
Processor & Cooler
XEON X5660@4GHz Noctua NHD14
Motherboard
Gigabyte GA-X58A-UD7 (rev. 1.0)
Storage
2xLiteonit 120GB RAID0, WD10EZEX
PSU
Cooler Master V700
RAM
6 x 2GB Kingston HyperX 1600
Video card
GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming
Case
Coolermaster HAF XB
Mouse
Logitech MX518
Keyboard
IBM Model M
Audio
Steinberg UR12, Raspberry Pi HiFiBerry, Yamaha AS-500, JBL Studio 530, Pioneer HPM50, Grado SR-60
Monitor
DELL U2312HM
OS
Windows 7
и јас сум за
 

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1.565
3.154
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Video card
INNO3D RTX 2060 SUPER
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10
Ајде еден bump на темава, можеби има некој што не ја видел сеуште.
Со оглед на тоа што тешко да се собереме 8 луѓе, доколку пријавените се согласат можеме да земеме family membership, без expansion pack, со ова би ги изгубиле привилегиите кој доаѓаат со expansion pack, ама па затоа е значитено поефтино само 35 долари наспроти 80. За ова доволно би биле 3-4 члена да се пријават.

 

PandaBomber

On your way to fame
13 јуни 2012
484
662
Детево го оставив без претплата, проверив дека може да го префрлам на друг админ само да бидеме на ист регион. Така да и јас сум за 1 акаунт.
 

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1.565
3.154
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Video card
INNO3D RTX 2060 SUPER
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10
Детево го оставив без претплата, проверив дека може да го префрлам на друг админ само да бидеме на ист регион. Така да и јас сум за 1 акаунт.
Ок со @PandaBomber сме четири члена, ги имаме следните опции :

1. Земаме family membership за 35 долари или негде 9 долари по човек ¬500 денари,
2. Земаме family membership + expansion pack за 80 долари или 20 долари по човек ¬1.150 денари.

Во двете опции со оглед на тоа што овие членства можат да ги делат 8 акаунти, секој член би добил по два акаунта (маил адреси) кој може да ги користи.

Јас се слагам со било која варијанта за која ќе се сложат останатите членови.

Во однос на регионот јас сум на УСА регион. Претпоставувам дека сите треба да бидеме во ист регион.

Воедно предложите кој сака да биде Администратор. Администраторот ќе има малце замарање во смисла на собирање на пари, купување на членство и регистрирање на членови на групата. Сепак, ова е еднаш годишно замарање. Ќе ги пингам пријавените да се изјаснат @TylerMkD , @PandaBomber @nikigo .

Дискусијата може да продоложи и во ПП.
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.401
9.253
Јас сум ок и со двете опции, можеби повеќе кон втората.

За админ не сум :)
 

PandaBomber

On your way to fame
13 јуни 2012
484
662
Јас сакав да учествувам со детски акаунт, па затоа несакам админ ама можам и да бидам ако веќе се уклучуваме со 2 акаунти, ќе влезам и со главниот на кој веќе имам претплата ама не е битно.
 

nikigo

Gaining Experience
6 март 2013
278
279
nikigo's setup  
Processor & Cooler
XEON X5660@4GHz Noctua NHD14
Motherboard
Gigabyte GA-X58A-UD7 (rev. 1.0)
Storage
2xLiteonit 120GB RAID0, WD10EZEX
PSU
Cooler Master V700
RAM
6 x 2GB Kingston HyperX 1600
Video card
GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming
Case
Coolermaster HAF XB
Mouse
Logitech MX518
Keyboard
IBM Model M
Audio
Steinberg UR12, Raspberry Pi HiFiBerry, Yamaha AS-500, JBL Studio 530, Pioneer HPM50, Grado SR-60
Monitor
DELL U2312HM
OS
Windows 7
Јас тежнеам кон втората опција, но ако нема интерес и не се сложат сите, може и за број 1. Може да бидам админ доколку треба. Регион неам поима кој сум... Ама знам дека мењав од Германија на Хрватска или уса или слично кога го креирав. Имав некоја фрка со картици, па пејпал ми беше деактивиран и пробував разни комбинации за да платам со обична картица и неможев. На крај отворив нов пејпал. Ќе проверам кој регион сум. Може за детали откако ќе се изјаснат сите да креираме една групна порака и да си размениме броеви и да се пребациме на комуникација која ќе ни одговара, за да не го труеме форумот.
Мислењето е автоматски споено:

Јас тежнеам кон втората опција, но ако нема интерес и не се сложат сите, може и за број 1. Може да бидам админ доколку треба. Регион неам поима кој сум... Ама знам дека мењав од Германија на Хрватска или уса или слично кога го креирав. Имав некоја фрка со картици, па пејпал ми беше деактивиран и пробував разни комбинации за да платам со обична картица и неможев. На крај отворив нов пејпал. Ќе проверам кој регион сум. Може за детали откако ќе се изјаснат сите да креираме една групна порака и да си размениме броеви и да се пребациме на комуникација која ќе ни одговара, за да не го труеме форумот.
 

The-spiki

Gaining Experience
26 април 2008
116
142
www.spiki.mk
The-spiki's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-5820k x99, DEEPCOOL Captain 24
Motherboard
MSI SLI X99S Krait Edition
Storage
Samsung Evo 850 250gb
PSU
Thermaltake Toughpower DPS G 850W
RAM
CORSAIR 32GB Vengeance LPX DDR4 2666MHz
Video card
GIGABYTE GV-N970G1 GAMING-4GD GeForce GTX 970 4GB
Case
NZXT H440 Razer
Mouse
SteelSeries Rival
Keyboard
SteelSeries Merc
Audio
SteelSeries Siberia v2
Monitor
LG 34UM67
OS
Slackware Linux
+1 за опција со сите игри
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.385
7.967
Мелмак
Доцнам малце ко шо гледам (не ја видов темата а не сте ме пингале), ама бројте ме и мене иако не сум баш во тек шо е идејата, нинтендо има мембершип сеа шо ти дава пристап до игри да играш?

Едино прави разлика дали Switch Online треба да се има на тие мејлови кои ќе ги користиш, а еден мејл е еден регион. Јас иам Switch Online само на UK (EU) акаунтот. Како и да е мислам дека имаме 8 веќе така?

Едит - сеа глеам ова е тоа за НИНТЕНДО 64 игрици и се тоа, дефинитивно заинтересиран, и гледам вика NINTENDO SWITCH ONLINE + EXPANSION PASS така шо валјда на два мејла на кои неам онлајн платено може да иде, или можда ќе ми надокнади на тој шо иам онлајн веќе платено, сеедно - ако треба ќе креирам трет акаунт - само да не мора да купувам онлајн посебно па ова посебно уште 1000ка годишно пошо преку глава од нинтендо трошоциве веќе хахах.

Јас сум за опција 2 иначе, поисплатлива е.
Мислењето е автоматски споено:

Погледнете го атачментот 123521

Ја иам 2 свича и не можам мојот акаунт да го користам на двата свича. Само на едниот можам да ги играм игрите што си ги иам легално купено. Искрено не би правел вакви џојнт операции со Нинтендо пошто се дно дна.

Не би се секирал/замарал толку. Ако еден јузер може само на еден свич да е додаден (шо мислам дека не е баш така валјда се мисли на активен) тогаш ќе го играш на еден свич at a time.

Патем затоа преферирам физички игрици хахаха.

EDIT 3:

Ете шо било заебанцијата - еден прајмари Свич имаш, така шо се шо купуваш дигитално може да се игра само на тој прајмари свич ако разбирам добро. А и други јузери на тој свич може да ги играат истите тие игрици (шо го иам тестирано пошо иам дигитални игри од еден акаунт ги играм со другиот, ама имам само еден свич).

1679884748870.png
Мислењето е автоматски споено:

Ping @ARMac / @gOJDO можда се исто заинтересирани - колку шо знам имаа свич и тие.
 
Последна промена:

The-spiki

Gaining Experience
26 април 2008
116
142
www.spiki.mk
The-spiki's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-5820k x99, DEEPCOOL Captain 24
Motherboard
MSI SLI X99S Krait Edition
Storage
Samsung Evo 850 250gb
PSU
Thermaltake Toughpower DPS G 850W
RAM
CORSAIR 32GB Vengeance LPX DDR4 2666MHz
Video card
GIGABYTE GV-N970G1 GAMING-4GD GeForce GTX 970 4GB
Case
NZXT H440 Razer
Mouse
SteelSeries Rival
Keyboard
SteelSeries Merc
Audio
SteelSeries Siberia v2
Monitor
LG 34UM67
OS
Slackware Linux
Дечки, што бидна со ова?

@goce03 @TylerMkD @nikigo @PandaBomber

Вие земавте и работи како што е замислено, т.е. може да се игра на различни конзоли?

Може да се приклучиме ние со поспори рефлекси или да праиме нов клуб „нинтендо втора лига“?

@toshex @ARMac @gOJDO

Заинтересирани сте?
 

PandaBomber

On your way to fame
13 јуни 2012
484
662
Дечки, што бидна со ова?

@goce03 @TylerMkD @nikigo @PandaBomber

Вие земавте и работи како што е замислено, т.е. може да се игра на различни конзоли?

Може да се приклучиме ние со поспори рефлекси или да праиме нов клуб „нинтендо втора лига“?

@toshex @ARMac @gOJDO

Заинтересирани сте?
Тоше ви го земавме, пополнети сме, функционира по планот и легитимно е
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.401
9.253
Доцнам малце ко шо гледам (не ја видов темата а не сте ме пингале), ама бројте ме и мене иако не сум баш во тек шо е идејата, нинтендо има мембершип сеа шо ти дава пристап до игри да играш?

Едино прави разлика дали Switch Online треба да се има на тие мејлови кои ќе ги користиш, а еден мејл е еден регион. Јас иам Switch Online само на UK (EU) акаунтот. Како и да е мислам дека имаме 8 веќе така?

Едит - сеа глеам ова е тоа за НИНТЕНДО 64 игрици и се тоа, дефинитивно заинтересиран, и гледам вика NINTENDO SWITCH ONLINE + EXPANSION PASS така шо валјда на два мејла на кои неам онлајн платено може да иде, или можда ќе ми надокнади на тој шо иам онлајн веќе платено, сеедно - ако треба ќе креирам трет акаунт - само да не мора да купувам онлајн посебно па ова посебно уште 1000ка годишно пошо преку глава од нинтендо трошоциве веќе хахах.

Јас сум за опција 2 иначе, поисплатлива е.
Мислењето е автоматски споено:Не би се секирал/замарал толку. Ако еден јузер може само на еден свич да е додаден (шо мислам дека не е баш така валјда се мисли на активен) тогаш ќе го играш на еден свич at a time.

Патем затоа преферирам физички игрици хахаха.

EDIT 3:

Ете шо било заебанцијата - еден прајмари Свич имаш, така шо се шо купуваш дигитално може да се игра само на тој прајмари свич ако разбирам добро. А и други јузери на тој свич може да ги играат истите тие игрици (шо го иам тестирано пошо иам дигитални игри од еден акаунт ги играм со другиот, ама имам само еден свич).

Погледнете го атачментот 124113
Мислењето е автоматски споено:

Ping @ARMac / @gOJDO можда се исто заинтересирани - колку шо знам имаа свич и тие.


Напрајте си свој тим, па ќе се пукаме една vs. друга фамилија на Splatoon
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.998
Мислења
972.970
Членови
35.345
Огласи
2.934
Најнов член
bojan.donev
На врв Дно