1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Nikon L120 проценка

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од red dragon, 6 Јули 2013.

 1. red dragon

  red dragon
  Intern

  45
  9
  28 Јуни 2013
  Машко
  Колку реално вреди Nikon L120 со направени 6000 слики на него ??? Nikon-Coolpix-L120.jpg
   
 2. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  NA novo mislam deka cini 11.500-12.000 denari.
  Dokolku ima garancia barem uste 6-9 meseci.

  8.500 Denari.
   
 3. stefan

  stefan
  Gaining Experience

  350
  131
  13 Април 2007
  Машко
  Добри слики вади овој апарат? Сакав да го купам одамна но се предомислив па купив друг модел.
   
 4. red dragon

  red dragon
  Intern

  45
  9
  28 Јуни 2013
  Машко
  8500 само за апаратот мислиш или комплет за сите додатоци што ги имам купувано за него ? Неможе да се закачи слика 6 мб е :)
   
 5. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  A sto dodatoci imas so nego ?
  pisi pa ke vidime :)

  Moja greska, Nikon Coolpix L310 koj sto e podobar od gorenavedeniot L120 vo anhoch nov so 24 Meseci garancia cini 9.000 denari, sto znaci deka ovoj sto go prodavas preku sila 6.000 denari.
   
 6. red dragon

  red dragon
  Intern

  45
  9
  28 Јуни 2013
  Машко
  Имам за него 4гб картичка,торба,полнач и 4 АА батерии,мала сталка,врчка и капче на објектив за заштита :)
   
 7. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  Kako sto rekov 6.000 denari preku sila..
   
  Astro, SaleSk и на Banjifiko им се допаѓа ова.
 8. red dragon

  red dragon
  Intern

  45
  9
  28 Јуни 2013
  Машко
  Фала за мислење @uwemi не ми се исплати за толку малку пари да го дадам
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  yep imas pravo ne se isplakja.
   
 10. xenon

  xenon
  Guru

  3,790
  9,500
  15 Јануари 2011
  Машко
  Технологијата брзо напредува и во најголем број случаи, 30-50% да успеете да си вратите од првобитната инвестиција после 2-3 години користење е премија.

  Но доколку во рок од тие 3 години, технолошкиот напредок е повеќе од 50% кај новите генерации од таа класа продукти тогаш сте исфорсирани да продадете по цена 20-30% од првобитнатна инвестиција.... во тој случај, подобро е да се чува или да се подари тој уред наместо да се продава.

  Само, мора да вкалкулирате колку ве чинел кејфот, а моментално во оваа земја, ќејфски можеме само да си дозволиме по некој телефон, парче хардвер, добар велосипед или добар компјутер, и добро половно возило - значи од 200 до 5000 еура.

  И тоа е тоа. Мала земја, малку народ, мал пазар, затворен резерват опкружен со клети комшии.
  Јбг. :)
   
  GGTT1, FATAL ERROR ! и на uwemi им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...