• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Nikon D3300, 18-55mm, 8700 shuttercount

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Tomislav96

On your way to fame
7 февруари 2013
856
967
Продавам Nikon D3300 со фабрички 18-55 oбјектив. Апаратот има само 8700 shutter count,
НЕМА физички знаци на користење и е целосно максимално сочуван, комплетно се си работи на него.

Купен е пред околу 1 година, од член на форумов, односно од Калчо, @Fatal1ty_
и од мене се направени околу 1500 слики.

Доаѓа комплет со сите оргинални додатоци, вклучувајки докмунетација, CDиња, кабелчиња, и F mount капаче.
Следува со практично нов, само 3пати користен трипод, тој си има своја торбичка, висок 132cm, 32GB SD картичка Сони и соодветна торбичка за апаратот. (видете слики).
Со неговиот објектив се направени околу 4000 слики од 8700 вкупно, користен е друг објектив за другите.

Се продава бидејки ми помина мерак, и сакам да си купам нешто друго.
Цена, се комплет заедно, 14,000 денари.

( само Скопје, непраќам по карго )

20210304_165501.jpg 20210304_165508.jpg 20210304_165611.jpg 20210304_165734.jpg Screenshot 2021-03-04 170002.png
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,566
Мислења
846,633
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно