1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Nikon D300 + објективи + блицеви + додатоци

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од masterwu, 17 ноември 2019.

 1. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  Се продава комплет Nikon опрема во беспрекорна состојба. Сите објективи се заштитени со оригинални Nikon NC филтри и доаѓаат со оригинални капачиња, торбички и ленс худови. Апаратот имa вкупно 11.500 слики. Опремата засега се продава комплет, цена 3700 евра. АДоколку не се продаде топтан, ќе се оди на одделно.

  Слики тука: Nikon D300

  1. Nikon D300
  2. 3x EN-EL3e батерии + 32ГБ тотал мемориски картички
  3. 2x Battery Grip MB-D10 - едниот доаѓа со EN-EL4a а другио со holder за 8x АА батерии и holder за EN-EL3e
  4. Nikkor 16-85mm DX
  5. Nikkor 35mm 1.8G DX
  6. Nikkor 50mm 1.4G
  7. Nikkor 10-24mm DX
  8. Nikkor AF-S 70-300mm
  9. Nikkor 105mm 2,8G
  10. Speedlight SB-600
  11. Speedlight SB-900
  12. MC-36 timer / intervalometer
  13. Manfrotto 055XPROB Tripod + 488RC2 Ball head
  14. DR-6 Right Angle Viewfinder
  15. DG-2 Magnifier
  16. Lowepro Flipside 300 ранец
  17. Lowpro TLZ 1 + TLZ 2 торбици
  18. Tamrac торбица
  19. Полначи за батерии
   
  На Иванчо, Vespertine, TylerMkD и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
 3. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  Бамп со одделни цени. Објективите следуваат со NC филтри вклучени во цената. За купени повеќе компоненти следува мал попуст.

  1. Nikon D300+ MB-D10 Battery Grip+ 3x EN-EL3e батерии + 32ГБ тотал мемориски картички = 500 Eur
  3. Battery Grip MB-D10 - едниот доаѓа со EN-EL4a а другио со holder за 8x АА батерии и holder за EN-EL3e - 90 eur
  4. Nikkor 16-85mm DX - 530 Eur
  5. Nikkor 35mm 1.8G DX - 120 Eur
  6. Nikkor 50mm 1.4G - 270 Eur
  7. Nikkor 10-24mm DX - 530 Eur
  8. Nikkor AF-S 70-300mm - 320 Eur
  9. Nikkor 105mm 2,8G - 600 Eur
  10. Speedlight SB-600 - 150 Eur
  11. Speedlight SB-900 - 250 Eur
  12. MC-36 timer / intervalometer - 100 Eur
  13. Manfrotto 055XPROB Tripod + 488RC2 Ball head - 160 Eur
  14. DR-6 Right Angle Viewfinder - 70 Eur
  15. DG-2 Magnifier - 50
  16. Lowepro Flipside 300 ранец - 110 Eur
  17. Lowpro TLZ 1 + TLZ 2 торбици - 12 Eur + 15 Eur
  18. Tamrac торбица - 15 Eur
   
 4. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
 5. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  5. Nikon 35mm 1.8G продадено. Со здравје да сликаш @Zeddomazed! :D
  Нова цена за комплет: 3550 евра.
   
  Последна промена: 13 Декември 2019
  На Zeddomazed му/ѝ се допаѓа ова.
 6. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  Комбо понуда 1399 евра за следниот пакет:

  - Nikon D300 + battery grip + 3x батерии + 32gb CF cards
  - 16-85mm
  - 70-300mm
  - Speedlight SB-600
  - Lowepro Flipside 300 ранец и една торбица
   
 7. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  Може замена за Xiaomi телефон. Случајно ако некој обновува договор со телеком/а1.
   
 8. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
 9. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  bump - цените не се фиксни.
   
 10. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  Нови цени. Следнава недела може да се види опремата во Скопје.

  1. Nikon D300+ MB-D10 Battery Grip+ 3x EN-EL3e батерии + 32ГБ тотал мемориски картички = 450 Eur
  3. Battery Grip MB-D10 - едниот доаѓа со EN-EL4a а другио со holder за 8x АА батерии и holder за EN-EL3e - 80 eur
  4. Nikkor 16-85mm DX - 490 Eur
  6. Nikkor 50mm 1.4G - 250 Eur
  7. Nikkor 10-24mm DX - 490 Eur
  8. Nikkor AF-S 70-300mm - 300 Eur
  9. Nikkor 105mm 2,8G - 580 Eur
  10. Speedlight SB-600 - 140 Eur
  11. Speedlight SB-900 - 240 Eur
  12. MC-36 timer / intervalometer - 85Eur
  13. Manfrotto 055XPROB Tripod + 488RC2 Ball head - 140 Eur
  14. DR-6 Right Angle Viewfinder - 50 Eur
  15. DG-2 Magnifier - 40 Eur
  16. Lowepro Flipside 300 ранец - 80Eur
  17. Lowpro TLZ 1 + TLZ 2 торбици - 12 Eur + 15 Eur
  18. Tamrac торбица - 15 Eur
   
 11. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  EN-EL4a батерија продадена. Цена на MB-D10 grip сега изнесува 65 евра.

  Се додава и MH-21 Quick Charge полнач за EN-EL4 / EN-EL4a батерии. Цена 3000 денари.
   
 12. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
 13. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
 14. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  бамп...

  може замена за хардвер
   

Сподели

Вчитување...