• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Nikon AF-S 50mm 1.8

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,708
11,117
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Nikon AF-S 50mm f/1.8 G


Сликани едвај стотина фотки. Го купив за претходниот апарат но многу набрзо го ставив во фиока откако земав Sigma 17-50.

На новиот апарат пробан со FTZ но ме чешаше џебот па само по неколку дена земав Z 50mm 1.8.

Во кутија, спакуван во кесиња, сенило и упатство:

20210116_173754-01.jpeg

20210116_173453-01.jpeg

20210116_173414-01.jpeg

Објективот одговара на сите Nikon апарати со замелнливи објективи, како DSLR така и Mirrorless. Обезбедува многу светло и лесно оддвојување на субјектот со заматена позадина. Одличен е за портрети.

Цена: 7000 денари.

Напомена: не праќам по карго.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,708
11,117
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Ап.

Најефтинот фул фрејм AF-S кој ги отвора хоризонтите на фотографија дури и на најстарите DSLR. Објективот е буквално како од продавница.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,708
11,117
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Хах, денес го видов во фиока па ми текна за еден бамп.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,708
11,117
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Продадено.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,077
Мислења
837,999
Членови
28,988
Најнов член
simplius
На врв Дно