1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Nikon 5300 problem so blic.

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од kamenko, 1 Септември 2016.

 1. kamenko

  kamenko
  Intern

  86
  18
  3 Јануари 2011
  Zdravo decki, imam problem,bas Jas.
  Bev na more,slikanje na plaza i tie takvi drangalaski.
  rabotese blicot kako sto si e red i naednas.........
  ne saka da mrdne,t.e. da se otvori. Znaci on flas-ing,ama zatvoren vnatre.
  I posle 2-3 pati,zamirisuva na izgoreno, ama si raboti.
  Znaci deka problemot sto mi se pojavuva e-- Blicot ne saka da se otvori, no raboti.Vnatresno.
  e sega ako znae nekoj nekoe care.
  Inace probav i so kopceto od strana do objektivot, ama ne se otvara.
  Fala.
   
 2. Sm0k3y25

  Sm0k3y25
  Баниран/a

  279
  235
  7 ноември 2012
  Машко
   
  На kamenko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kamenko

  kamenko
  Intern

  86
  18
  3 Јануари 2011

Сподели

Вчитување...