• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

NFS Carbon rezolucija

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
znaci si zemav asus lap top 15.4" ...instaliram carbon no za tie performansi so gi imam na laptopot igrata secka ne mozam da namestam sheder details na medium...no svativ deka igrata go gleda kako da igram na 17" monitor...barav u regedit ne uspeav da najdam dali moze da se namesti na 15.4" ...ima nekoe care?
 

GuaRDiaN

Intern
17 јули 2008
11
0
Пробај во самата игра во менито за видео треба да има и за резолуција па ке си наместиш
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
ај пробај со ова
пред да ја стартуваш играта и копирај го во папката кај играта

барем мене на времето ми функционираше

пробај па пиши
 

Атачменти

  • Ја почнал/а темата
  • #4

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
raboti...samo me nervira edna rabota...ne ja staiv igrava da ja igram tuku da go isprobam kompjuterot....kupiv lap top konfiguracija e dzver...proveriv dali se mi dale ko sto poracav i ok e i toa...koga ke namestam vo igrata sheder details nenormalno koci bez nego si fura makar i sve da e na high detali

e sega se somnevam vo edna rabota...imam graficka nVidia Geforce 7000 512 MB ... proveruvav vo biosot na kolku mi raboti no ne najdov tAkvo neso..prethodno tamu proveruvav...vo xp-to vidov deka e 512 MB no ne znam na kolku raboti..
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
е тоа не ти знам
провери си кај дилерите пак

ова програмче добро ми користеше за widescreen монитори
 

Ago

Intern
10 септември 2008
257
2
probaj vo options vo samata igra treba da ima edno mesto kaj so pisuva grafika i tamu imas puno opcii da namestis dali da ima senki ili ne i slicni raaboti i mislam deka tamu ima edno mesto kaj so ima neznam tocno kako pisuvase ama ima broj x broj i tamu mislam deka mozes da namestis
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,008
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно