1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Nexus 7 (2013)

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од vladimir171, 1 Јуни 2018.

 1. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  330
  149
  15 ноември 2007
  Машко
  Некој да понуди Нексус таблет втора генерација? Или некој друг со слични перформанси но мора да е 7 инчен.
   
  На Boko му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  5,996
  8,121
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Слаби се нексусите, многу нежни и расипливи. 7 инчни машини имаш во изобилие, Нексус не е препорачано.
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,964
  2,931
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ja imam , ke ti go poklonam taka stoe so rasipana ploca e , ako najdes ploca za nego napravi si go .
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,162
  3,451
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  6 години го имам, завчера и падна на ќерка ми и го напукна екранот. Топ работи сеуште, не е брз како најновите, ама работи солидно. Одличен се погоди моделот од 2013та.
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,056
  4,206
  4 ноември 2013
  Машко
  А да не има некој да продава случајно? :) (таман ке ми служи за навигација и музика во кола)
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,299
  10,690
  23 Јануари 2008
  Манга
  lenovo tab 2 a7 - 7" koristen 10 casa sevkupno - 3500 denari
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...