• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Next Life

  • Ја почнал/а темата
  • #1
8 ноември 2007
81
0

Publisher: The Adventure Company
Developer: Future Games
Category: Adventure
************************************************************
Hardware Requirements

*Minimum:

Operating System: Windows® 2000/XP/Vista™
CPU Speed: 1.5 GHz Pentium® 4 Processor
Memory: 768 MB RAM
Disk Space: 4.0 GB
CD/DVD-ROM: 16x
Video Card: 64 MB DirectX® 9 Compatible Video Card
Sound: 16 bit DirectX® 9 Compatible
Input: Mouse, Keyboard and Speakers


*Recommended:

Operating System: Windows® 2000/XP/Vista™
CPU Speed: 2.5 GHz Pentium® 4 Processor or Higher
Memory: 1 GB RAM
Disk Space: 4.0 GB
CD/DVD-ROM: 16x
Video Card: 128 MB DirectX® 9 Compatible Video Card with Shader Model 2.0
Sound: 16 bit DirectX® 9 Compatible
Input: Mouse, Keyboard and Speakers

********************************************************
Sliki:

 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,984
Мислења
854,218
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно