1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

New Year giveaway! Хостинг за 0ден!

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од sumi, 25 Декември 2013.

 1. ivsss

  ivsss
  V.I.P

  323
  621
  16 Февруари 2012
  Машко
  Одлична организација и новогодишно расположение. За поздрав се сите акции.

  Ивс.
   
 2. sumi

  sumi
  On your way to fame

  1,126
  740
  8 Април 2007
  Машко
  Se resiv da go namalam brojot od potrebni mislenja od 200 na 150.
  Da go zgolememe brojot na ucesnici. Molam nekoj od administracija da go editira prviot post. Fala na site za interesot
   
  На @[email protected] и mkd им се допаѓа ова.
 3. mkd

  mkd
  Gaining Experience

  253
  98
  5 Јуни 2007
  Машко
  Благодарам sumi!
  :mario:
   
 4. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,074
  3,721
  5 Декември 2009
  Машко
  Секоја чест суми, поздрав!
  Се пријавувам и јас. :mario:
   
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,138
  26,812
  4 Септември 2008

  Done.
   
 6. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,156
  1,164
  2 Август 2009
  Се пријавувам и јас, се јави нова потреба за хостинг.

  Фала!:mario:
   
 7. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,372
  3,086
  4 Септември 2008
 8. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,598
  5,164
  20 Април 2007
  Машко
  Се пријавувам и јас!

  :mario:
   
 9. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,211
  3,568
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  :mario: Исто ко Македонија на ОИ, важно да се учествува.
   
 10. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,080
  504
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
 11. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Доколку сеуште важи понудата се пријавувам и јас :mario:
   
 12. sumi

  sumi
  On your way to fame

  1,126
  740
  8 Април 2007
  Машко
  Да важи, имате можност до крајот на оваа недела заклучно со 05.01.2014
   
 13. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,372
  3,086
  4 Септември 2008
  Јас мислам поради ново настанатата ситуација со Шуми, да се стави работава у мирување додека е во критична ситуација.

  Лично јас ноќеска не сум спиен асално и само се мава рефреш по њус странициве.
   
 14. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,249
  578
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Што се случило???
   
 15. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,372
  3,086
  4 Септември 2008
  The real Schumi, не нашиов од форумов.
   
 16. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,249
  578
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Па тогаш што има врска вистинскиот шуми со ова? :D
   
 17. sumi

  sumi
  On your way to fame

  1,126
  740
  8 Април 2007
  Машко
  Генерално ништо. Мислам дека lynx смета дека јас како голем фан на М.Ш. нема да можам да се фокусирам на темава :).

  BTW очекував помал одзив.

  Инаку да дополнам моментално сум надвор од МК и имам мала промена во планот, требаше да се вратам на 4ти или 5-ти во МК па да стигнам да влечеме добитници на 6ти или 7ми но по се изгледа ке се вратам 1-2 дена покасно па ЕВЕНТУАЛНО ако не стигнам да ги извлечеме на 6-7ми ке правеме извлекување најкасно на 8-ми.
  Ако се случи да извлекувам на 8-ми ке пробам да се оддолжам за одложувањето.


  Фала ви однапред на разбирањето.
   
  mkd, kirev, Belco15 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 18. tomi

  tomi
  Guru

  9,818
  9,058
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
 19. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Ако не се брзај, на пример може и на 9-ти ама ако си у гужва и на десетти, па важно е на 11-ти пред 12-ти зашто на 13-ти ќе бидеме сите кнап, ама више на 14-ти ќе се одмараме и таман за 15-ти да извлекувате. Што викаш?

  P.S. Среќна Нова Година на сите :)
   
  На psyside и Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 20. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,249
  578
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
 21. B^nDIT

  B^nDIT
  Gaining Experience

  1,124
  311
  6 Февруари 2010
  Машко
 22. sumi

  sumi
  On your way to fame

  1,126
  740
  8 Април 2007
  Машко
  Не велам ништо, само не разбирам зошто се осеќаш навреден за нешто што го нудам комплетно бесплатно и без обврски и истото МОЖЕБИ ке го одложам за 1 ден?! Дополнително напоменав дека ако се случи да го одложам извлекувањето ке се оддолжам за истото.


  П.С. Некој двапати се имаат пријавено, ке се брои првата пријава и имате можност за едно учество.
   
 23. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Ехеј, ова требаше да биде хумор :) Ниту сум навреден, ниту сакав да навредам :) Ми беше симпатичен твојот пост па се надоврзав на него :)
   
 24. sumi

  sumi
  On your way to fame

  1,126
  740
  8 Април 2007
  Машко
  Пријавувањето заврши заклучно со вчера.
  Останува да го реализираме останатиот дел:

  Поз
   
 25. sumi

  sumi
  On your way to fame

  1,126
  740
  8 Април 2007
  Машко
  Листата на квалификувани е составена.
  Вкупниот број е 45 што е далеку над очекуваниот одзив.
  Листата е во прилог па ке замолам некој со 15-тина мин слободно време да ја провери случајно дане имам направено некоја грешка:
  https://www.dropbox.com/s/n3xtus1caqxkte5/ucesnici.xlsx
   
  shifty, StalkeR, SaleSk и на уште 1 им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Bozter
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  2,044
 2. Chaeld10_8
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  516
 3. Nenad90
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,432
 4. IcePick
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  642
 5. Steam.
  Одговори:
  46
  Прегледи:
  1,908
Вчитување...

Сподели

Вчитување...