1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

New Year giveaway! Хостинг за 0ден!

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од sumi, 25 Декември 2013.

 1. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,873
  1,761
  22 oктомври 2012
  Машко
  Јас ќе те частам ако ме извлечат мене ;)

  :mario: за @[email protected]
   
  На @[email protected] му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mkd

  mkd
  Gaining Experience

  255
  99
  5 Јуни 2007
  Машко
  Штета што немам доволен број на мислења (200, имам150), а ми требаше хостинг :(
   
 3. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,422
  601
  3 Мај 2010
  Машко
 4. Tawe

  Tawe
  Gaining Experience

  498
  154
  12 Август 2011
  Машко
  ChipТuning
 5. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,520
  1,183
  8 Декември 2009
  :mario: Еве и ја да се пријавам.
   
 6. tomi

  tomi
  Guru

  9,827
  9,078
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
 7. shifty

  shifty
  Модератор

  1,025
  1,351
  5 Септември 2009
 8. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,372
  1,441
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  :mario:(Нека не има повеќе, не е битно кој ќе победи)
   
 9. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,345
  1,013
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
 10. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
 11. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,519
  14 Мај 2008
  Машко
 12. Roncic

  Roncic
  Гостин

 13. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,329
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 14. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  511
  169
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
 15. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,791
  1,929
  8 Мај 2007
  Машко
  веќе имаше ваков пример...
  се пријавувам во твое име. ако ме извлечат мене, добиваш хостинг ;)

  :mario:

  (ако е дозволено од организаторот нели)
   
  На mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 16. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,816
  5,015
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
 17. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  616
  347
  9 Февруари 2008
 18. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
 19. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  503
  14 Април 2007
  Машко
 20. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,188
  2,708
  21 Јануари 2011
  Машко
 21. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,681
  333
  8 Мај 2007
  :mario:
  Браво, оваа година божиќното расположение на високо ниво(западно да не речам).
   
 22. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,520
  1,183
  8 Декември 2009
  Далеку сме од запад ние, али се додека има дешавки од ваков тип, thumbs up.
   
  На mkd и Alucard им се допаѓа ова.
 23. CofD

  CofD
  Intern

  259
  24
  17 Август 2010
 24. CHIMPANZEE

  CHIMPANZEE
  Gaining Experience

  361
  111
  23 Февруари 2011
  Машко
 25. Spamalot

  Spamalot
  Gaining Experience

  909
  238
  13 Јуни 2011
Слични теми
 1. Bozter
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  2,091
 2. Chaeld10_8
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  544
 3. Nenad90
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,479
 4. IcePick
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  657
 5. Steam.
  Одговори:
  46
  Прегледи:
  1,938
Вчитување...

Сподели

Вчитување...