1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

New Year giveaway! Хостинг за 0ден!

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од sumi, 25 Декември 2013.

 1. sumi

  sumi
  On your way to fame

  1,126
  740
  8 Април 2007
  Машко
  Да се приклучеме на глобалниот тренд нормално спрема можностите и условите.
  Ке бидам краток и директен.
  Имате можност да добиете новогодишен хостинг пакет ( http://p.uhost.mk/?di=1213880077763 ) за 0ден без обврски!
  Доделуваме 3 хостинг пакети.
  За да се квалификувате треба да имате најмалку 150 мислења на форумот, и вашиот акаунт да креиран ПРЕД 01 Номеври 2013 ( чисто ради заштита од спам и злоупотреба ).

  Се што треба да направете е да се пријавете во темава со што во постот да го додадете смајлито: :mario: ( чисто да ги разпознаваме постовите кој се пријавување а кој се дискусија ).
  Пријавувањето е најкасно до 05 Јануари а извлекувањето 6 или 7 ми Јануари.
  Извлекувањето ке биде со помош на рандом број а ке го користеме http://www.random.org/ сервисот по принцип на број според број на пријава.
  Постовите во евентуалната дискусија нема да се земат со реден број.

  Овој giveaway воопшто не е планиран ниту организиран претходно едноставно пред 5мин се решив да вратам на заедницата за знањето кое го имам стекнато тука па за тоа ке ме извинете за непрофесионалниот текст погоре.
   
  На Shutter, artweb, uwemi и уште 26 други им се допаѓа ова.
 2. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  837
  806
  22 Април 2011
  Машко
 3. Master_Boy

  Master_Boy
  Баниран/a

  427
  216
  28 Април 2013
  Машко
  Компјутерски сервисер, гтафички дизајнер.
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,762
  26,383
  4 Септември 2008
  Секоја чест, моето право ќе го оставам на некој друг на кого му треба хостинг :)
   
 5. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  163
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  Браво за придонесувањето кон ИТ заедницата Шуми.
   
 6. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,709
  7 oктомври 2011
  kalfa
  nie so imame po 3-4 hosta kaj tebe mozi da ucestvuivame??? [​IMG]
   
 7. sumi

  sumi
  On your way to fame

  1,126
  740
  8 Април 2007
  Машко
  Сите можат со тоа што се работи за нов хост а не обнова на постоечки :) И без финти откажување на стар па промени на домени, во превод не пасам трава :) хехехе
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 8. smole

  smole
  Unstoppable

  3,060
  3,488
  18 Април 2007
 9. krema

  krema
  Professor

  9,885
  9,554
  24 Јуни 2009
  Машко
 10. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,130
  1,125
  2 Август 2009
  Секоја чест на великодушноста! :)
   
 11. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,709
  7 oктомври 2011
  kalfa
  ne bev seriozen , ali svaka cest nekoj ke si kjari
   
 12. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,006
  18 ноември 2009
  [​IMG]
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 13. architect

  architect
  Unstoppable

  1,935
  2,305
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
 14. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,883
  1,453
  10 Август 2010
  Машко
  чисто информативно, на колкав период се дава хостингот?
   
 15. Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  733
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
 16. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,480
  25,532
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  И после не сме најдобри...
   
  На Enforcer_ му/ѝ се допаѓа ова.
 17. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  :mario:, патем ми се свиѓа смајлито XD
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sumi

  sumi
  On your way to fame

  1,126
  740
  8 Април 2007
  Машко
  Паа да почнеме со година, здравје наредната па да доделеме на некок друг :)
   
  На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
 19. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,883
  1,453
  10 Август 2010
  Машко
  уф, браво! Тогаш и ја се пријавувам :mario:
   
 20. @ILE@

  @[email protected]
  Gaining Experience

  172
  69
  21 oктомври 2010
  Машко
  :mario:

  Едит: отпосле приметив дека немам 200 мислења :(
   
 21. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,565
  3,508
  11 Декември 2008
  Машко
  [​IMG]
   
  На xhktw му/ѝ се допаѓа ова.
 22. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,122
  587
  6 Јануари 2012
  Машко
  Браво, немам потреба така да ова му го оставам на некој што стварно му треба. Respect до тебе :)
   
 23. Luidgi

  Luidgi
  On your way to fame

  807
  844
  24 Февруари 2008
 24. gokica

  gokica
  Модератор

  8,432
  10,328
  13 Јуни 2009
  Голем поздрав до иницијативата. Многу ме радува ваквото празнично расположение и споделување на форумов. Секоја чест!
   
 25. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,279
  4,479
  18 Септември 2013
  Машко
  :mario:

  Секоја чест. Па да го рецензираме ако се падне :)) Треба да спукам рецензија на популарниве шерд хостинзи во некоја тема, сите ги имам пробано...
   
Слични теми
 1. Bozter
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  2,034
 2. Chaeld10_8
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  511
 3. Nenad90
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,417
 4. IcePick
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  640
 5. Steam.
  Одговори:
  46
  Прегледи:
  1,901
Вчитување...

Сподели

Вчитување...