• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

New Server Wos. Warcraft lll

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ivica

Intern
12 април 2007
9
0
Za site igraci koi igraat Warcraft lll ,mozat da ni se pridruzat na noviot server WoS.za da se conektiraat ke im bide potrebno BNetGatewayEditor.exe koj mozat da go dl na:
http://www.gamesperu.com/component/option,...tartdown/id,12/
-Objasnuvanje:koga ke go otvorite BNetGatewayEditor.exe ke vidite na leviot agol gore eden zolt +,ke pritisnete tuka i ke vi se pojavi:
-Server Name: WoS
-Host Name: ns2.g-ns.org
-TimeZone: 1
I potoa mozete da se conektirate na nasiot server.
Vi blagodaram odnapred. pozdrav .
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,699
Мислења
862,618
Членови
30,048
Најнов член
АннуМару
На врв Дно