• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

New @live.com email

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
1,024
472
delicon.mk
As expected, Microsoft is releasing its updated suite of Windows Live applications and services. And as of this evening that means you can sign up for a brand new [email protected] e-mail address to replace your musty old [email protected] address.

You're supposed to be able to sign up by going through get.live.com as well, but it looks like you may have mixed results if you go that route right now.

In addition to Live.com email addresses, Microsoft is offering up localized email accounts for more than 30 countries...
Доколку имате проблеми со регистрацијата, пробајте преку Hotmail > Sign Up.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
1,024
472
delicon.mk
  • Ја почнал/а темата
  • #11

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
1,024
472
delicon.mk
Не ве терам на сила да се регистрирате или пак правам споредби кој е подобар.
Само сакав да вe известам за новиот @live.com. :|
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Ако се има некој регистрирано можи да ги сподели неговите искуства? Вреди да се регистрираме или да си останеме на Gmail?
 

problogger

Intern
3 декември 2007
64
1
Pa isto e samo domejnot e razlicen :) Ama moze da se koristi samo za mesenger (sto jas go pravam). ustvari gi mrazam tie bezbednosti gluposti na microsoft-ne moze mail da procitas!:ua:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,998
Мислења
854,407
Членови
29,630
Најнов член
kiko1337x
На врв Дно