• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неуспешно самоубиство

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Еден 35 годишник во Хонг Конг не успеал да се самоубие, иако скокнал од 27-ми кат. Во несвесна состојба префрлен е во болница, а набргу докторите констатирале дека состојбата му е стабилна.

Човекот скокнал од зградата откако полицајците без успех се обиделе да го предомислат од намерата да се самоубие.

Паднал на огромната воздушна перница кои пожарникарите успеале да ја постават и надуваат додека полицајците преговарале со него.

Скок од зграда е најчест начин за самоубиство во Хонг Конг , каде на овој начин во просек извршуваат самоубиства по три лица дневно.


Извор:Кајгана
 

drowsy

Intern
11 април 2007
229
6
Jas znam za eden slichen sluchaj, samo shto ne stanuva zbor za obid za samoubistvo tuku za ruska pijanica :>
Otkako izlegol pijan na terasata na 10-ti sprat izgubil kontrola i padnal dolu pred zgradata na beton lol.
Dodeka sluchajnite minuvachi bile potreseni od gletkata se sluchilo chudo.
Rusinot stanal se ischistil i si se kachil gore vo stanot, najverojatno da prodolzhi so vodkata :)
Ova beshe odamna, a beshe objaveno na nekoja nasha televizija vo rubrikata Vesti od Svetot :]
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Jas znam za eden slichen sluchaj, samo shto ne stanuva zbor za obid za samoubistvo tuku za ruska pijanica :>
Otkako izlegol pijan na terasata na 10-ti sprat izgubil kontrola i padnal dolu pred zgradata na beton lol.
Dodeka sluchajnite minuvachi bile potreseni od gletkata se sluchilo chudo.
Rusinot stanal se ischistil i si se kachil gore vo stanot, najverojatno da prodolzhi so vodkata :)
Ova beshe odamna, a beshe objaveno na nekoja nasha televizija vo rubrikata Vesti od Svetot :]

Хахахахахахаха..... ехеее руси :LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Jas znam za eden slichen sluchaj, samo shto ne stanuva zbor za obid za samoubistvo tuku za ruska pijanica :>
Otkako izlegol pijan na terasata na 10-ti sprat izgubil kontrola i padnal dolu pred zgradata na beton lol.
Dodeka sluchajnite minuvachi bile potreseni od gletkata se sluchilo chudo.
Rusinot stanal se ischistil i si se kachil gore vo stanot, najverojatno da prodolzhi so vodkata :)
Ova beshe odamna, a beshe objaveno na nekoja nasha televizija vo rubrikata Vesti od Svetot :]
:LOL::LOL:
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.810
83
Лелеле па и 27 спрат преживеал...Дефинитивно тие луѓе имаат по 9 животи
 

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
289
San Francisco
www.linkedin.com
а нели се збореше и дека некоја југословенска стјуардеса паднала од авион, али среќа врз дрво и преживеала и ја пишуело во гинисовата книга на рекорди
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
а нели се збореше и дека некоја југословенска стјуардеса паднала од авион, али среќа врз дрво и преживеала и ја пишуело во гинисовата книга на рекорди

Ова првпат слушам а и не е многу веројатно.
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.365
197
A eden coek od Skopje se opijanil i mu se mocalo. I zemal da moca pozadi makednoska televizija kaj kejot i padnal od kejot dolu:isplashen::isplashen::isplashen: I potoa go sobrale so ambulanta:LOL::LOL::LOL:
Bas citav za ova u Ve4er!
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.365
197
Nego ova me potseti na

Nego ova me potseti na:
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=LuaOQOwVvpQ"]YouTube - 214 - La Pildora Rosa[/ame]
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Jas znam za eden slichen sluchaj, samo shto ne stanuva zbor za obid za samoubistvo tuku za ruska pijanica :>
Otkako izlegol pijan na terasata na 10-ti sprat izgubil kontrola i padnal dolu pred zgradata na beton lol.
Dodeka sluchajnite minuvachi bile potreseni od gletkata se sluchilo chudo.
Rusinot stanal se ischistil i si se kachil gore vo stanot, najverojatno da prodolzhi so vodkata :)
Ova beshe odamna, a beshe objaveno na nekoja nasha televizija vo rubrikata Vesti od Svetot :]

Krasnaya водка и се е можно :LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Ne bi mozel da poveruvam iskreno ni za trite slucaevi, duri koga bi videl i so svoi oci, ne znam dali bi poveruval,ccc. Od 27 sprat mislam.... od 10-ti pagas i si stanuvas kako nisto da ne bilo mislam... od 10.160 metri pagas i prezivuvas leleleee... I pokraj toa sto e vistina mene mi e tesko da gi svatam ovie raboti....
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Со оглед дека g=9,81 m/s*s, кога би се пресметало паѓање од 10000 метри, тоа би било огромна брзина и чудно е како преживеала уште пред да ја допре земјата. Сепак, да веруваме на Гинис.
 

drowsy

Intern
11 април 2007
229
6
se sluchuvaat chuda koi nemozhe da gi objasni fizikata, medicinata etc...
Zatoa veruvam vo takvi stvari.
Ne vo site ama veruvam na onie koi se od doverlivi izvori ;]
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Тоа се реални работи кои ретко се случуваат и затоа се наречени чуда. А иначе пијан човек е поиздржлив од трезен. Пијаниот кога падне малце осеќа болка.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.159
Мислења
891.789
Членови
31.500
Огласи
31
Најнов член
Stefanija99
На врв Дно