• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неубави искуства од Comupter Universe

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1,020
2,516
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
Се моли Анхоч да не се прави на Сетек, во спротивно Computer universe ќе ни стане бенчмарк за ,,локална,, продавница.
Ќе се усреќиш со таа тешка превара од сајт/фирма шоидае...

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1,020
2,516
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
Имаш негативно искуство со CU?
Имам.Месеципол ме дупеа додека не ми ги рефундираа парите за графичка која наводно беше "на лагер".
Живци искинав дополнително зш не беа мои парите,брат ми ќе го поебев несакајќи.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,341
28,732
kalco.ru
Имам.Месеципол ме дупеа додека не ми ги рефундираа парите за графичка која наводно беше "на лагер".
Живци искинав дополнително зш не беа мои парите,брат ми ќе го поебев несакајќи.
Исто и мене на два пати.
Прва пратка рам меморија на 26 Мај, после 3 дена ми викаат дека рамот го нема и нема ни да го има повеќе, а пишуваше со зелено дека е достапен и испорака In stock and immediately available Dispatched in 2-4 days. Парите ми ги вратија на 6 Јуни. На 14 Јуни начекав на попуст powerbank anker со добра цена кај него стоеше истиот статус дека е одма достапен, а еве уште чекам да направат испорака.

Иначе рамот сеуште им стои дека го имаат на лагер.
 

goce03

Practice makes perfect
20 јануари 2015
1,085
1,854
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
Philips 226V4LAB
OS
Win 7 64 bit
Исто и мене на два пати.
Прва пратка рам меморија на 26 Мај, после 3 дена ми викаат дека рамот го нема и нема ни да го има повеќе, а пишуваше со зелено дека е достапен и испорака In stock and immediately available Dispatched in 2-4 days. Парите ми ги вратија на 6 Јуни. На 14 Јуни начекав на попуст powerbank anker со добра цена кај него стоеше истиот статус дека е одма достапен, а еве уште чекам да направат испорака.

Иначе рамот сеуште им стои дека го имаат на лагер.
Ти се исплати да платиш достава (мислам 20 евра)+5% ДДВ за поединечни ставри и релативно евтини ствари ? или едноставно бараш специфични производи кои ги нема овде.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,831
9,258
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Исто и мене на два пати.
Прва пратка рам меморија на 26 Мај, после 3 дена ми викаат дека рамот го нема и нема ни да го има повеќе, а пишуваше со зелено дека е достапен и испорака In stock and immediately available Dispatched in 2-4 days. Парите ми ги вратија на 6 Јуни. На 14 Јуни начекав на попуст powerbank anker со добра цена кај него стоеше истиот статус дека е одма достапен, а еве уште чекам да направат испорака.

Иначе рамот сеуште им стои дека го имаат на лагер.
Дадо Стопич некој вработен на рамот. (го стопил де)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,420
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно