• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Network boot

  • Ја почнал/а темата
  • #1

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Zdr. Decki, nov sum na forumot i bi sakal da otvoram edna tema koja bi mi resila eden problem so koj se zamaram nekoe vreme. Eve za sto se raboti.Mi se zafrkna CD-romot na lap top-ot i ne mi cita CD-inja. Lap top-ot treba da go formatiram, no kako? Exteren USB CD-ROM nemam, a butiranjeto preku mreza ne mi bas poznato. Pa bi ve zamolil ako nekoj znae nesto poveke za ova neka mi napise nakratko.
Fala
Pozdrav
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Не сум многу упатен во тоа. Како да го направам USB-то бутабилно, дали треба целиот материјал од OS да биде на него?
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,008
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно