• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Netscape-navigator

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ajkula

Intern
22 септември 2008
81
7
Што е финтата со овој Internet Browser, прочитав за него најдобри можни коментари, ама демек бил нај memory hungry па затоа не се користел. Јас ја download-ирав linux верзијата, и можам да кажам дека не ми изгледа ништо по различен од Firefox само е малку поспор.

Значи прашањето е: Дали некој има користено Netscape-navigator, и што е тоа што е понапредно кај него?
 

Maki

Intern
29 февруари 2008
135
3
AFAIK Нетскејп сега се одржува само, нема да искачаат нови верзии. Firefox користи си
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,426
1,182
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Го имам малце користено пред 7-8 години.
Еве што велат на официјалната страница за него:

Official End of Support

Given AOL's current business focus and the success the Mozilla Foundation has had in developing critically-acclaimed products, we feel it's the right time to end development of Netscape branded software. Read the history page for more details about this decision.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,713
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно