• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

NETGEAR AC1200

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Spamalot

Gaining Experience
13 јуни 2011
917
229
Prodavam NETGEAR A6210-100PES

Spec:
- AC1200 300 Mbit / s / 867 Mbit / s
- Dual band with 2.4 or 5 GHz e
- USB 3.0
- Beamforming + technology for high speed, range and reliability
- Antennas with high reception gain for optimal Performance
- Suitable for 802.11a / b / g / n and ac devices
- Push `N` Connect - secure connection at the push of a button
- Easy setup with NETGEAR genie app

Koristen samo 1 nedela za vreme na remote work od hotel vo stranstvo, se prodava bidejki si ja odsluzi namenata.
Cenata e 2500 den, sto e priblizno kolku i kupovnata (45chf), zaradi nedostigot na vakva naprava na nasiot pazar.
Garancijata e stranska, taka da racunajte kako da ja nema.
Ako se prasuvate zosto e poskap od drugite dual band stikovi sto se prodavaat kaj nas, razgledajte reviews za modelov, ke vidite deka e eden od najdobrite sto postoi, ne samo po jacina na signal tuku i po drajveri i stabilnost.


222.jpg
333.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,675
Мислења
830,280
Членови
28,680
Најнов член
Ljubac
На врв Дно