• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Netflix во Македонија

dim29

29
14 ноември 2020
133
155
На ист принцип функционира како од алиекспрес да купиш (акаунт со активиран гифткод - турција), само на алиекспрес има селлери шо е поевтино :)
 

wolverine

Practice makes perfect
27 јуни 2012
1.071
1.116
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3700X + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
MSI MPG Gaming PRO Carbon
Storage
2x Samsung 980 PRO 500GB | WD EZEX 1TB
PSU
NZXT C750
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 64GB
Video card
EVGA 3070 XC3
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
Logitech G502
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows

alderson

Gaining Experience
18 јануари 2018
94
59
На ист принцип функционира како од алиекспрес да купиш, само на алиекспрес има селлери што доаѓа поевтино :)
1. Кој впн го користеше?
2. Дали има поголеми гифт кардс од 100 тл?

Нема повеќе од 100 ТЛ.
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1.654
1.229
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
На ист принцип функционира како од алиекспрес да купиш (акаунт со активиран гифткод - турција), само на алиекспрес има селлери шо е поевтино :)

пушти линк од али каде што,викаш е поефтино
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1.654
1.229
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia

повели, 3усд месец, 21усд 24мес (преку мобилна апликација)

башка страната прави плаќање кон алиекспрес селлер. не е ништо поразлично

ова не е гифт кард
 

dim29

29
14 ноември 2020
133
155
кој рече дека е гифт кард? реков дека и на али и на пратениот сајт ти даваат акаунт со активиран гифткод, гифт код не може да е поевтино.
 
Последна промена:

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3.628
3.468
Како 3,56 долари е поевтино од акаунтбот кој е 2,99 долари за еден месец?
 

dim29

29
14 ноември 2020
133
155
Како 3,56 долари е поевтино од акаунтбот кој е 2,99 долари за еден месец?

така како што симнуваш алиекспрес апликација и е 2.73 долари за еден месец :)

прочитај погоре пишав дека преку мобилна апликација

БТВ ОВА Е УХД, го имам акаунтот затоа ти кажувам на акаунтбот тоа е 5 долари
 
Последна промена:

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1.654
1.229
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
така како што симнуваш алиекспрес апликација и е 2.73 долари за еден месец :)

прочитај погоре пишав дека преку мобилна апликација

БТВ ОВА Е УХД, го имам акаунтот затоа ти кажувам на акаунтбот тоа е 5 долари

абе дедо мраз па @lynx со турски гифт му е личен налогот, а на алиепсресс се крадени налозите и коа ке ти сменат пасс мораш пак да им пишеш на алиекспрес па ке чекаш зависи колку, кај акаунтбот нема чекање стискаш реплаце и добиваш одма нов налог.
 

dim29

29
14 ноември 2020
133
155
абе дедо мраз па @lynx со турски гифт му е личен налогот, а на алиепсресс се крадени налозите и коа ке ти сменат пасс мораш пак да им пишеш на алиекспрес па ке чекаш зависи колку, кај акаунтбот нема чекање стискаш реплаце и добиваш одма нов налог.

никогаш не ми сменале пасс (користам скоро година, од друг селер не овој што го пратив), но ни сум пишал на алиекспрес ни сум чекал зависи колку, ни некој друг проблем. цената е пола од таа на акаунтбот, на крај и да те зафркне пак тоа е 2.73усд, што не е страшно, посебно не ако си заштедил 12пати по толку за една година. збораме за поевтино, не збораме за друго... пошто нели тврдењето беше дека било поевтино :)
 

Senshi

Intern
2 јануари 2015
55
24
Активираш МК Нетфликс барем еден месец, пред крајот на тој (задниот ден од преплатата) одиш Cancel subscription во Account Settings. Утредента (денот кога веќе не си во претплата), вклучуваш турски ВПН, одиш во Account settings и одбираш да ја продолжиш претплатата. Ако ти даде суми во турски лири, топ си. Бираш план и тоа е тоа. После ова длободно гаси ВПН.

Дали оваа сеуште функционираа?

Сеуште работи Турски Нетфликс акаунт во стратнство, ама плаќањето функционира само со Гифт кард (во лири, нормално...)... Или пријател ќе ти купи во Турција неколку по 100 Лири или па онлајн, (јас на пример сум купувал од тука: https://www.mtcgame.com/en-US/netflix/netflix-hediye-karti )
А дали може тој Тускиот нетфликс да се плаќа само само со гифт кодови и што се прави ако бара бекуп пејмент како картица?
 

wolverine

Practice makes perfect
27 јуни 2012
1.071
1.116
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3700X + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
MSI MPG Gaming PRO Carbon
Storage
2x Samsung 980 PRO 500GB | WD EZEX 1TB
PSU
NZXT C750
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 64GB
Video card
EVGA 3070 XC3
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
Logitech G502
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows

Piedpiper

Gaining Experience
26 август 2019
213
226
Кај мене не функционира, пробав со Windscribe VPN. Затоа прашав погоре кое VPN се користи но не добив одговор. Пробано и со Payoneer и со MK картичка, јок.
Пробај со Hola VPN, free е, после тоа слободно избриши го.
 

yasho

On your way to fame
11 јануари 2014
472
604
Скопје
Дали оваа сеуште функционираа?


А дали може тој Тускиот нетфликс да се плаќа само само со гифт кодови и што се прави ако бара бекуп пејмент како картица?
Јас засега само со гифт кодови најпоштено им плаќам, не побарале таква работа… Ама ако им текне да ми побараат бекап картица … чорба… ниту имам, ниту сум имал турска картичка.
 

acikaaa

Gaining Experience
22 октомври 2018
224
173
За проба преку Windscribe отворив да видам на турскиот колку би чинело, колку што гледам (и разбирам) има 3 планa од 26,99TL, 40,99TL и 54,99TL.
Првиот од 26,99TL е само за еден телевизор, вториот од 40,99TL е за 2 телевизори и третиот од 54,99TL е за 4 телевизори.
Дали тоа значи дека тој од 54,99TL (некаде околу 300 денари) можам да го поделам со уште тројца другари и да ни излезе по 75 денари месечно?
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1.654
1.229
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
За проба преку Windscribe отворив да видам на турскиот колку би чинело, колку што гледам (и разбирам) има 3 планa од 26,99TL, 40,99TL и 54,99TL.
Првиот од 26,99TL е само за еден телевизор, вториот од 40,99TL е за 2 телевизори и третиот од 54,99TL е за 4 телевизори.
Дали тоа значи дека тој од 54,99TL (некаде околу 300 денари) можам да го поделам со уште тројца другари и да ни излезе по 75 денари месечно?

па имаш одговоро и пак прашуваш??
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1.919
1.163
Друже барам потврда дали е така, дека не е нормално дека е толку ефтино
Друже не е ефтино зошто е Турција или Аргентина, туку затоа што овие држави имаат голема инфлација и пад на валутата, повеќе од 10 години поради разни политички причини им паѓа валутата, во регуларно време турската лира беше стабилна на околу 0.5 од еврото, така да 50 турски лири се околу 25 евра, но ете им се случи кракот и сега цените не им се ажурирани и не го пратат падот на валутата, но полека се корегира, најниската претплата им беше 17 лири во Март годинава, а сега е 27 лири.
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
703
1.876
Двајца со откажана претплата, бараат други двајца со активна претплата за делење сметки :D Комбинација 3:1 е исто во игра ;) Локализација небитна.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.664
Мислења
889.243
Членови
31.504
Огласи
35
Најнов член
formula-1
На врв Дно