• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Netflix во Македонија

dim29

Gaining Experience
14 ноември 2020
76
83
Битола
На ист принцип функционира како од алиекспрес да купиш (акаунт со активиран гифткод - турција), само на алиекспрес има селлери шо е поевтино :)
 

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
1,018
996
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3700X + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
MSI MPG Gaming PRO Carbon
Storage
Samsung 970 Evo Plus NVMe + HDD 1TB WD EZEX
PSU
NZXT C750
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 64GB
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows

alderson

Gaining Experience
18 јануари 2018
93
59
На ист принцип функционира како од алиекспрес да купиш, само на алиекспрес има селлери што доаѓа поевтино :)
1. Кој впн го користеше?
2. Дали има поголеми гифт кардс од 100 тл?

Нема повеќе од 100 ТЛ.
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,618
1,196
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
На ист принцип функционира како од алиекспрес да купиш (акаунт со активиран гифткод - турција), само на алиекспрес има селлери шо е поевтино :)

пушти линк од али каде што,викаш е поефтино
 

dim29

Gaining Experience
14 ноември 2020
76
83
Битола

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,618
1,196
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia

повели, 3усд месец, 21усд 24мес (преку мобилна апликација)

башка страната прави плаќање кон алиекспрес селлер. не е ништо поразлично

ова не е гифт кард
 

dim29

Gaining Experience
14 ноември 2020
76
83
Битола
кој рече дека е гифт кард? реков дека и на али и на пратениот сајт ти даваат акаунт со активиран гифткод, гифт код не може да е поевтино.
 
Последна промена:

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,578
3,324
Како 3,56 долари е поевтино од акаунтбот кој е 2,99 долари за еден месец?
 

dim29

Gaining Experience
14 ноември 2020
76
83
Битола
Како 3,56 долари е поевтино од акаунтбот кој е 2,99 долари за еден месец?

така како што симнуваш алиекспрес апликација и е 2.73 долари за еден месец :)

прочитај погоре пишав дека преку мобилна апликација

БТВ ОВА Е УХД, го имам акаунтот затоа ти кажувам на акаунтбот тоа е 5 долари
 
Последна промена:

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,618
1,196
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
така како што симнуваш алиекспрес апликација и е 2.73 долари за еден месец :)

прочитај погоре пишав дека преку мобилна апликација

БТВ ОВА Е УХД, го имам акаунтот затоа ти кажувам на акаунтбот тоа е 5 долари

абе дедо мраз па @lynx со турски гифт му е личен налогот, а на алиепсресс се крадени налозите и коа ке ти сменат пасс мораш пак да им пишеш на алиекспрес па ке чекаш зависи колку, кај акаунтбот нема чекање стискаш реплаце и добиваш одма нов налог.
 

dim29

Gaining Experience
14 ноември 2020
76
83
Битола
абе дедо мраз па @lynx со турски гифт му е личен налогот, а на алиепсресс се крадени налозите и коа ке ти сменат пасс мораш пак да им пишеш на алиекспрес па ке чекаш зависи колку, кај акаунтбот нема чекање стискаш реплаце и добиваш одма нов налог.

никогаш не ми сменале пасс (користам скоро година, од друг селер не овој што го пратив), но ни сум пишал на алиекспрес ни сум чекал зависи колку, ни некој друг проблем. цената е пола од таа на акаунтбот, на крај и да те зафркне пак тоа е 2.73усд, што не е страшно, посебно не ако си заштедил 12пати по толку за една година. збораме за поевтино, не збораме за друго... пошто нели тврдењето беше дека било поевтино :)
 

Senshi

Intern
2 јануари 2015
55
24
Активираш МК Нетфликс барем еден месец, пред крајот на тој (задниот ден од преплатата) одиш Cancel subscription во Account Settings. Утредента (денот кога веќе не си во претплата), вклучуваш турски ВПН, одиш во Account settings и одбираш да ја продолжиш претплатата. Ако ти даде суми во турски лири, топ си. Бираш план и тоа е тоа. После ова длободно гаси ВПН.

Дали оваа сеуште функционираа?

Сеуште работи Турски Нетфликс акаунт во стратнство, ама плаќањето функционира само со Гифт кард (во лири, нормално...)... Или пријател ќе ти купи во Турција неколку по 100 Лири или па онлајн, (јас на пример сум купувал од тука: https://www.mtcgame.com/en-US/netflix/netflix-hediye-karti )
А дали може тој Тускиот нетфликс да се плаќа само само со гифт кодови и што се прави ако бара бекуп пејмент како картица?
 

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
1,018
996
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3700X + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
MSI MPG Gaming PRO Carbon
Storage
Samsung 970 Evo Plus NVMe + HDD 1TB WD EZEX
PSU
NZXT C750
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 64GB
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows

Piedpiper

Gaining Experience
26 август 2019
202
218
Кај мене не функционира, пробав со Windscribe VPN. Затоа прашав погоре кое VPN се користи но не добив одговор. Пробано и со Payoneer и со MK картичка, јок.
Пробај со Hola VPN, free е, после тоа слободно избриши го.
 

yasho

On your way to fame
11 јануари 2014
468
586
Скопје
Дали оваа сеуште функционираа?


А дали може тој Тускиот нетфликс да се плаќа само само со гифт кодови и што се прави ако бара бекуп пејмент како картица?
Јас засега само со гифт кодови најпоштено им плаќам, не побарале таква работа… Ама ако им текне да ми побараат бекап картица … чорба… ниту имам, ниту сум имал турска картичка.
 

acikaaa

Gaining Experience
22 октомври 2018
208
162
За проба преку Windscribe отворив да видам на турскиот колку би чинело, колку што гледам (и разбирам) има 3 планa од 26,99TL, 40,99TL и 54,99TL.
Првиот од 26,99TL е само за еден телевизор, вториот од 40,99TL е за 2 телевизори и третиот од 54,99TL е за 4 телевизори.
Дали тоа значи дека тој од 54,99TL (некаде околу 300 денари) можам да го поделам со уште тројца другари и да ни излезе по 75 денари месечно?
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,618
1,196
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
За проба преку Windscribe отворив да видам на турскиот колку би чинело, колку што гледам (и разбирам) има 3 планa од 26,99TL, 40,99TL и 54,99TL.
Првиот од 26,99TL е само за еден телевизор, вториот од 40,99TL е за 2 телевизори и третиот од 54,99TL е за 4 телевизори.
Дали тоа значи дека тој од 54,99TL (некаде околу 300 денари) можам да го поделам со уште тројца другари и да ни излезе по 75 денари месечно?

па имаш одговоро и пак прашуваш??
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,812
1,102
Друже барам потврда дали е така, дека не е нормално дека е толку ефтино
Друже не е ефтино зошто е Турција или Аргентина, туку затоа што овие држави имаат голема инфлација и пад на валутата, повеќе од 10 години поради разни политички причини им паѓа валутата, во регуларно време турската лира беше стабилна на околу 0.5 од еврото, така да 50 турски лири се околу 25 евра, но ете им се случи кракот и сега цените не им се ажурирани и не го пратат падот на валутата, но полека се корегира, најниската претплата им беше 17 лири во Март годинава, а сега е 27 лири.
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
636
1,594
Двајца со откажана претплата, бараат други двајца со активна претплата за делење сметки :D Комбинација 3:1 е исто во игра ;) Локализација небитна.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,095
Мислења
877,532
Членови
30,691
Најнов член
JanaJanuska
На врв Дно