• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Netflix во Македонија

Piedpiper

Gaining Experience
26 август 2019
202
218
Ако може линк или да ме посочиш на финтата дека неможзам да ја најдам.Фала ти однапред.
Активираш МК Нетфликс барем еден месец, пред крајот на тој (задниот ден од преплатата) одиш Cancel subscription во Account Settings. Утредента (денот кога веќе не си во претплата), вклучуваш турски ВПН, одиш во Account settings и одбираш да ја продолжиш претплатата. Ако ти даде суми во турски лири, топ си. Бираш план и тоа е тоа. После ова длободно гаси ВПН.
 

Jordan223

Intern
26 октомври 2019
31
39
Активираш МК Нетфликс барем еден месец, пред крајот на тој (задниот ден од преплатата) одиш Cancel subscription во Account Settings. Утредента (денот кога веќе не си во претплата), вклучуваш турски ВПН, одиш во Account settings и одбираш да ја продолжиш претплатата. Ако ти даде суми во турски лири, топ си. Бираш план и тоа е тоа. После ова длободно гаси ВПН.
Во ред, фала ти многу.
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,578
3,324
Еве колку кошташе HD пакетот пред две години во Турција, сега е пет кома нешто фунти.

IMG_20210918_001444.jpg
 

alderson

Gaining Experience
18 јануари 2018
93
59
Користев на овој начин до пред година дена, пробав пред 10 минути со турски ВПН и со нов акаунт, не работи веќе, ја дава оваа порака иако сите полиња се валидни...

There was an error processing your payment information. Please check that all fields are filled out correctly and try again.
 

zlate_mkd

Gaining Experience
17 декември 2019
61
52
некој има искуство со купени кодови од АлиЕкспрес?
дали функционира?
јас имам зимано и тоа за 80 ден пробуваноза месец два од неколку продавачи и на пријатели имам земено топ функционира све е ок, за 350ден цела година имав најдено
 

alderson

Gaining Experience
18 јануари 2018
93
59
јас имам зимано и тоа за 80 ден пробуваноза месец два од неколку продавачи и на пријатели имам земено топ функционира све е ок, за 350ден цела година имав најдено


Дали купуваш акаунти и селлерот ти дава усер/пас? И дали на тој начин една година ти функционираше, без проблеми?
 

yasho

On your way to fame
11 јануари 2014
468
586
Скопје
Користев на овој начин до пред година дена, пробав пред 10 минути со турски ВПН и со нов акаунт, не работи веќе, ја дава оваа порака иако сите полиња се валидни...

There was an error processing your payment information. Please check that all fields are filled out correctly and try again.
Сеуште работи Турски Нетфликс акаунт во стратнство, ама плаќањето функционира само со Гифт кард (во лири, нормално...)... Или пријател ќе ти купи во Турција неколку по 100 Лири или па онлајн, (јас на пример сум купувал од тука: https://www.mtcgame.com/en-US/netflix/netflix-hediye-karti )
 

alderson

Gaining Experience
18 јануари 2018
93
59
Сеуште работи Турски Нетфликс акаунт во стратнство, ама плаќањето функционира само со Гифт кард (во лири, нормално...)... Или пријател ќе ти купи во Турција неколку по 100 Лири или па онлајн, (јас на пример сум купувал од тука: https://www.mtcgame.com/en-US/netflix/netflix-hediye-karti )


Ахам, ок, ти благодарам.
 

zlate_mkd

Gaining Experience
17 декември 2019
61
52
Дали купуваш акаунти и селлерот ти дава усер/пас? И дали на тој начин една година ти функционираше, без проблеми?
Да ти дава прво страна со некој код па таму ја отварасх страната и ти искача усер и пасс и после на акк ги пишуваш и тераш е сеа минимум со уше од 3до 5 корисници го користиш акаунтот
 

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3,256
4,557
SK
Додека сте кај корејски серии, ѕирнете ја и оваа:
(зомби апокалипса во средновековно историски сетинг, зачинето со борби за наследство/престол/итн) :geek:
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
3,180
3,761
Се „подотвори“ Нетфликс со податоци за гледаноста.

Насловите не ги коментирам. :)

Netflix_Code_Conference_V2.001_X3.jpg

i_L578TP9_X3.jpeg

Извор
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,618
1,196
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Ја изгледав .. Топ! Музичето хорор само ....:eek:
Ама на Корејски гледај го .. Ко ќе речат она „Број тој и тој - САМБО „ И метак у глава :ROFLMAO:

јас ја изгледав за помалче од 24часа
 

krema

Epic
24 јуни 2009
12,988
12,312
youtu.be
Squid Game (TV Series 2021) - IMDb

Одлична серија, исто и јас ја препорачувам. :)

btw Налетав на овој селер за Netflix, чинам дека е (не)легален. ;)

едит:
Не сум сигурен дали погоре е спомната серијата "You", еве уште една препорака за серија via Netflix. ;)

 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,095
Мислења
877,527
Членови
30,691
Најнов член
JanaJanuska
На врв Дно