• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Netflix во Македонија

Piedpiper

Gaining Experience
26 август 2019
181
197
Ако може линк или да ме посочиш на финтата дека неможзам да ја најдам.Фала ти однапред.
Активираш МК Нетфликс барем еден месец, пред крајот на тој (задниот ден од преплатата) одиш Cancel subscription во Account Settings. Утредента (денот кога веќе не си во претплата), вклучуваш турски ВПН, одиш во Account settings и одбираш да ја продолжиш претплатата. Ако ти даде суми во турски лири, топ си. Бираш план и тоа е тоа. После ова длободно гаси ВПН.
 

Jordan223

Intern
26 октомври 2019
29
39
Активираш МК Нетфликс барем еден месец, пред крајот на тој (задниот ден од преплатата) одиш Cancel subscription во Account Settings. Утредента (денот кога веќе не си во претплата), вклучуваш турски ВПН, одиш во Account settings и одбираш да ја продолжиш претплатата. Ако ти даде суми во турски лири, топ си. Бираш план и тоа е тоа. После ова длободно гаси ВПН.
Во ред, фала ти многу.
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,537
3,281
Еве колку кошташе HD пакетот пред две години во Турција, сега е пет кома нешто фунти.

IMG_20210918_001444.jpg
 

alderson

Gaining Experience
18 јануари 2018
83
56
Користев на овој начин до пред година дена, пробав пред 10 минути со турски ВПН и со нов акаунт, не работи веќе, ја дава оваа порака иако сите полиња се валидни...

There was an error processing your payment information. Please check that all fields are filled out correctly and try again.
 

zlate_mkd

Intern
17 декември 2019
50
35
некој има искуство со купени кодови од АлиЕкспрес?
дали функционира?
јас имам зимано и тоа за 80 ден пробуваноза месец два од неколку продавачи и на пријатели имам земено топ функционира све е ок, за 350ден цела година имав најдено
 

alderson

Gaining Experience
18 јануари 2018
83
56
јас имам зимано и тоа за 80 ден пробуваноза месец два од неколку продавачи и на пријатели имам земено топ функционира све е ок, за 350ден цела година имав најдено

Дали купуваш акаунти и селлерот ти дава усер/пас? И дали на тој начин една година ти функционираше, без проблеми?
 

yasho

On your way to fame
11 јануари 2014
467
587
Скопје
Користев на овој начин до пред година дена, пробав пред 10 минути со турски ВПН и со нов акаунт, не работи веќе, ја дава оваа порака иако сите полиња се валидни...

There was an error processing your payment information. Please check that all fields are filled out correctly and try again.
Сеуште работи Турски Нетфликс акаунт во стратнство, ама плаќањето функционира само со Гифт кард (во лири, нормално...)... Или пријател ќе ти купи во Турција неколку по 100 Лири или па онлајн, (јас на пример сум купувал од тука: https://www.mtcgame.com/en-US/netflix/netflix-hediye-karti )
 

alderson

Gaining Experience
18 јануари 2018
83
56
Сеуште работи Турски Нетфликс акаунт во стратнство, ама плаќањето функционира само со Гифт кард (во лири, нормално...)... Или пријател ќе ти купи во Турција неколку по 100 Лири или па онлајн, (јас на пример сум купувал од тука: https://www.mtcgame.com/en-US/netflix/netflix-hediye-karti )

Ахам, ок, ти благодарам.
 

zlate_mkd

Intern
17 декември 2019
50
35
Дали купуваш акаунти и селлерот ти дава усер/пас? И дали на тој начин една година ти функционираше, без проблеми?
Да ти дава прво страна со некој код па таму ја отварасх страната и ти искача усер и пасс и после на акк ги пишуваш и тераш е сеа минимум со уше од 3до 5 корисници го користиш акаунтот
 

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3,212
4,479
SK
Додека сте кај корејски серии, ѕирнете ја и оваа:
(зомби апокалипса во средновековно историски сетинг, зачинето со борби за наследство/престол/итн) :geek:
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,548
1,107
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Ја изгледав .. Топ! Музичето хорор само ....:eek:
Ама на Корејски гледај го .. Ко ќе речат она „Број тој и тој - САМБО „ И метак у глава :ROFLMAO:
јас ја изгледав за помалче од 24часа
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,682
Мислења
862,296
Членови
30,042
Најнов член
Vilip
На врв Дно