• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Netflix во Македонија

Avid

Guru
21 јануари 2009
6,055
9,912
Скопје

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3,258
4,566
SK
И така сега, со толкав стаж на мајтапење појма немаме (ниту па можеме да имаме) дали си озбилен... Во секој случај алал да им е на дечките/девојките. :)
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3,071
735
некој има искуство со купени кодови од АлиЕкспрес?
дали функционира?
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4,460
13,567
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Ducky One2 SF
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
некој има искуство со купени кодови од АлиЕкспрес?
дали функционира?

Ако збориш за лансирни кодови за нуклеарки, фејк се сите, ако збориш за днк код и тие се фејк, ако збориш за виндовс кључ, јас досега сум ок, али од ибеј имам зимано не од али.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
6,055
9,912
Скопје
Ако збориш за лансирни кодови за нуклеарки, фејк се сите, ако збориш за днк код и тие се фејк, ако збориш за виндовс кључ, јас досега сум ок, али од ибеј имам зимано не од али.
Најверојатно збори за Нетфликс акаунт а нешо му се помешало па го нарекол „код“.
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,620
1,198
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
973
3,367
Прага
Користи некој Nord VPN на Нетфликс? До вчера супер си работеше, од денес без разлика која држава ја одбирам детектира VPN и блокира.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
6,055
9,912
Скопје
Користи некој Nord VPN на Нетфликс? До вчера супер си работеше, од денес без разлика која држава ја одбирам детектира VPN и блокира.
Ме пушти со Јапонија.
Бриши кеш/кукис, намести го нивниот DNS у двата адаптери (етернет/вифи и норд линкс), најавувај се со сервери со поголема бројка, and if everything fails, contact NordVPN support.
 
Последна промена:

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
973
3,367
Прага
Ме пушти со Јапонија.
Бриши кеш/кукис, намести го нивниот DNS у двата адаптери (етернет/вифи и норд линкс), најавувај се со сервери со поголема бројка, and if everything fails, contact NordVPN support.
Кеш/кукис не помогна, ова со DNS го реши проблемот. Фала.
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,620
1,198
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Се слагам, ама само ако ти треба америчка содржина. Во случајов барав други држави кај што беше достапна содржината.

да сине само америчка ох чекај...
 

Атачменти

  • Screenshot_20210228_155741_com.windscribe.vpn.jpg
    Screenshot_20210228_155741_com.windscribe.vpn.jpg
    316 KB · Прегледи: 119

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
973
3,367
Прага
да сине само америчка ох чекај...
Не ми се исплати мене да користам Про пакет, го иам тоа роберт 2 долари што е само за USA. Норд ми ги дава сите можни локации, Македонија included и Бразил што го барав во случајов.
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,620
1,198
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Не ми се исплати мене да користам Про пакет, го иам тоа роберт 2 долари што е само за USA. Норд ми ги дава сите можни локации, Македонија included и Бразил што го барав во случајов.

гледам 4.08долари ти е про пакетот за цела година 49долари одеднаш само што мораш да платиш.
 

kirev

Unstoppable
31 мај 2010
5,567
3,862
Скопје
затоа гледам кај мене у ден по 100 пати ми застануваат содржините, тоа они тестирале хаха

Гуглај split testing. Сите тестираат нон-стоп
 

BadGirl007

Gaining Experience
3 октомври 2018
183
52
Работи уште финтата со Турски/Аргентински нетфликс без да ти побара телефонски број?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,153
Мислења
879,059
Членови
30,782
Најнов член
kenner
На врв Дно