1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Netflix во Македонија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Mister, 17 Септември 2015.

 1. Avid

  Avid
  Guru

  4,627
  6,978
  21 Јануари 2009
  Колку време им требаше на Нетфликс да го направат ова?
  Треба некои граѓански иницијативи да се преземат. Не се бунат луѓево по нет, петиции нешто а-у?
  Каде уште им плаќате за нешто што се наоѓа најлесно на торенти, да не речам подобро од оригиналното, некогаш има и преводи поасални во торентираната Нетфликс серија, уште забрануваат VPN?

  Јас да имам платено за Netflix, моментално им пишувам ЗАКАНУВАЧКИ и-мејл дека ако ова не го тргнат, ја прекинувам мојата сабскрибција И истото ќе го предложам на моите роднини и пријатели И плус ќе им дадам насоки за како да користат торенти или други сервиси.
  МОМЕНТАЛНО испраќам ваков меил.
   
  olikomerc, Daniel86 и на Oktar им се допаѓа ова.
 2. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,769
  11,376
  23 oктомври 2012
  Машко
  OK, имали посебни сервери за Нетфликс, ондак мај бед, сега се поврзав и стрима, ама брзината ми делува малку шуби/дуби...
   
 3. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,339
  2,798
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Линк

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 4. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,339
  2,798
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Мене ми е ок. Не е сјајна сигурно, ама за 40$ дур трае...

  Било што друго е таа цена за една година, а тест што направив со NordVPN деновиве - врвниот VPN што сегде го фалат - беше тапа.

  Го пуштив сега и Triple Frontier, стримаше во 4K, така да јас сум задоволен од сервисот.

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,393
  2,246
  13 Јануари 2014
  Машко
  Пробав пред малку да земам Netflix со VPN преку Турција. Ја одби Payoneer картичката на 2-3 пати. До Netflix е проблемов или до Payoneer?
   
 6. lumibi

  lumibi
  Intern

  123
  21
  5 Јуни 2008
  @123456 ovoj paket, kolku konekcii istovremeno poddrzuva?
  Hulu i Amazon Prime rabotat so MK ip ili ne? Za Amazon mislam deka da!
   
 7. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  1,000
  1,082
  9 Декември 2015
  Машко
  Amazon Prime работи со македонски IP, достапен е официјално во Македонија. Но, содржината за МК е многу тенка (ги има најновите серии од Амазон, ама филмовите се очај). Hulu не е достапен во МК.
   
  На lumibi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,393
  2,246
  13 Јануари 2014
  Машко
  Anybody?
   
 9. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,290
  838
  12 Април 2013
  Машко
  пробај со наша картица
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,618
  7,687
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Пејпал немаше опција?
   
 11. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,393
  2,246
  13 Јануари 2014
  Машко
  Преферирам нашата картица која ја користам да ја држам празна, за да плаќам месечно со неа треба секој месец да уплаќам пари на неа, со Payoneer немам такви компликации.

  Nope. Барав и јас ама не го даде како опција.
   
 12. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  155
  40
  3 oктомври 2018
  Женско
  И мене ми ја одбиваше лани, од тогаш не пробав пак.
   
 13. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,290
  838
  12 Април 2013
  Машко
  јас мислев работиш
   
  На goranzoran и Avid им се допаѓа ова.
 14. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,354
  1,044
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  Пред некој месец, ни истече картицата (претходно регистрирани преку ВНП преку Труција). Не сакаше да ја обнови картицата.
  Не сакаше тотално нов акаунт да се регистрира преку ВПН преку Турција ни со виса ни со мастеркард. После неколку дена и обиди, се откажавме, сега сме преку мк.
  Читав тогаш нешто, дека проблемот е до Нетфликс т.е. не дозволува такво ресгистрирање на акаунти...
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 15. efto

  efto
  Gaining Experience

  301
  257
  19 Април 2007
  Лани во октомври имав ваков проблем со турски Нетфликс и наша истечена картичка од КБ. Им пишав на Нетфликс и упорно два дена ме убедуваа дека проблемот е кај банката. Се јавив и во КБ, од таму ми кажаа дека гледаат обид да се наплати сума само на старата картичка (со ист број, само со истечен датум) но не и на новата. Нетфликс привремено ми пуштија 7 дена пакет, додека се реши проблемот и по ден два видов дека е наплатена претплатата од новата картичка. Очекувам истото да се случи пак во октомври кога ќе истече рокот на оваа картичка.
   
 16. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,398
  3,117
  4 Септември 2008
  Јас користам VyprVPN и преку него се гледам, Netflix, Hulu, HBO Now.
   
 17. Psycore

  Psycore
  On your way to fame

  535
  555
  12 ноември 2013
  Automation Tester


  Warning: Не се радувајте.
   
 18. Avid

  Avid
  Guru

  4,627
  6,978
  21 Јануари 2009
  Какви цигани.
   
 19. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,290
  838
  12 Април 2013
  Машко
  кај го ископа овој паразитов што си рекламира сопствен впн
  еве сега пробав со windflix си тера без проблем УС
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Piedpiper

  Piedpiper
  Gaining Experience

  39
  55
  26 Август 2019
  Машко
  Турскиот Netflix работи ли уште во Македонија? Дали некој користи исто така аргентински или бразилски netflix?
   
 21. efto

  efto
  Gaining Experience

  301
  257
  19 Април 2007
  Турскиот работи, претплатата е од пред една година, овој месец влегува во втора.
   
 22. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,290
  838
  12 Април 2013
  Машко
  Има некој да си симнал филмови на мобилка и после отпатува надвор од државата ке работат симнатите филмови,серии или не?
   
 23. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  760
  1,220
  3 Јануари 2019
  Машко
  Yup, ако ги има во library во другата држава би требало да ги има. Ако не се ставаш онлајн и ќе ти ги даде.

  До сега само Netflix Exclusives имам симнато и секад работеле кај и да сум бил.
   
 24. dddragan

  dddragan
  Gaining Experience

  249
  271
  12 Август 2014
  Машко
  Без проблем си функционира. Само имаше некое ограничување што можеш, што не можеш да симнеш ама не ми текнува како беше точно.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Piedpiper

  Piedpiper
  Gaining Experience

  39
  55
  26 Август 2019
  Машко
  Не, со сигурност тврдам бидејќи симнав цела серија што ја има во МК (Big Bang Theory) и кога стигнав во друга земја содржините што се симнати беа засивени односно недостапни. Не знам дали ако не се вклучев online воопшто (пробав да се исклучам од интернет но веќе беше касно) ќе можев да ги гледам сериите.

  Испратено од Pixel 3a преку IT.mk форум апликација
   
  123456, Avid и на Oktar им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...