1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Netflix во Македонија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Mister, 17 Септември 2015.

 1. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,656
  10,904
  23 oктомври 2012
  Машко
  WTF е тоа Ajvar? : )))
   
 2. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,165
  716
  12 Април 2013
  Машко
   
  Banjifiko, Avid и на Oktar им се допаѓа ова.
 3. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,165
  716
  12 Април 2013
  Машко
  Изгледав сите 3 сезони Озарк одлична серија
   
  На G4M3R, Mao, krema и уште 5 други им се допаѓа ова.
 4. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  949
  1,037
  9 Декември 2015
  Машко
  И мнoгу јако заврши третата сезона :). Casa de papel aka Money Heist ми станува ептен сапуница особено последната сезона (изгледа откако ја земаа Нетфликс ја зезнаа, требаше да заврши со втората сезона) иначе ќе стане како Prison Break на времето. Вчера почнав со Mindhunter интересна е, добро снимена, добри глумци, на моменти спора ама и шокирачка (со раскажувањата и сликите) ама тој што е по крими и малку трилер и секако драма ќе му се допадне RECOMMENDED.
   
  Lokvan, DonFrozex и на Маша им се допаѓа ова.
 5. Маша

  Маша
  On your way to fame

  263
  564
  24 Април 2007
  Женско
  Баш! Се надевав последна ќе биде оваа сезона од Casa, ама ќе ја тегават изгледа, златна кока им испадна... Ама затоа трета сезона Mindhunter, ставена on hold :/
  Mindhunter ми се свиѓа што не стандардна крими приказна, добро напишана и одлични ликови.
   
  bleys, Lokvan, 123456 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  958
  1,160
  9 Јуни 2011
  Машко
  Тотално се слагам за Casa de Papel. Од толку добри први две сезони, последните 2 веќе се чиста сапуница и драма. Троа разочаран како глупо заврши, но ајде да не откривај спојлери за тие што ја немаат гледано.

  Инаку почнав да ја гледам Ozarks по препорака од темава, ја изгледав првата сезона, но некако неутрално сум со размислување дали ми се допаѓа или не. Ќе ја завршам периодов, секако се има време за гледање колку ти душа сака :)
   
  На 123456 и Ragnar им се допаѓа ова.
 7. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,136
  691
  5 Јуни 2007
  Машко
  Шо плагин/дебрид користиш не видов?
   
 8. bleys

  bleys
  Intern

  17
  25
  23 Август 2014
  Машко
  Ова е шитот моментно, голдмајн ентртејмент

   
  ljupce, Alek7, Ragnar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. mankanos

  mankanos
  Intern

  48
  14
  30 Септември 2017
  Машко
  Sto mu fali na Stremio , stajte site addons i imas 1080p filmovi so max speed
   
 10. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  440
  246
  18 Март 2015
  Машко
  Чисто за инфо, иницијално серијата излегува во една сезона со 7-8 епизоди по саат ипол. Пуштена беше во Шпанија уште пред да искочи цела на Нетфликс. Од кога ја земаат Нетфликс, ја делат сезоната на пола и затоа имаме сега "parts" а не сезони.

  Инаку тотално се сложувам. Инцијална замисла на серијата била една сезона и крај. Али лаком гз за пари, ја покакаа во амерички трилер.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 11. lumibi

  lumibi
  Intern

  115
  21
  5 Јуни 2008
  И јас тоа се прашував кој аддон користи.

  Немам користено Stremio, тоа преку торенти оди или друго? Ако нема тема за истата пиши ми на ПП некој адон.

  Ти благодарам унапред.

  Offtopic ова, може и да се брише.
   
 12. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,165
  716
  12 Април 2013
  Машко
  Seren - AllDebrid
   
  На lumibi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,165
  716
  12 Април 2013
  Машко
 14. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,179
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  Колку трајлови бесаплатни даваат овие :confused:
  Capture.PNG
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,106
  653
  8 Август 2017
  Машко
  Дали на некој друг му е сменет регионот на Нетфликс преку 4Г на А1 во Хрватска место Турција како што си беше?
   

  Прикачени датотеки:

 16. Alek7

  Alek7
  Intern

  7
  6
  2 Април 2020
  Машко
  IT
  Еве како е кај мене на 4Г На Телекабел.
  Не пишува Хрватска како кај тебе. Screenshot_20200423-223423.jpeg

  Испратено од ONEPLUS A6013 преку IT.mk форум апликација
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,106
  653
  8 Август 2017
  Машко

  Прикачени датотеки:

  На krema и Alek7 им се допаѓа ова.
 18. krema

  krema
  Professor

  10,630
  10,214
  24 Јуни 2009
  Машко
  Да не си преку VPN?
  Не е ваљда да имаш на све живо и диво HR превод. :)
   
 19. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,165
  716
  12 Април 2013
  Машко
  јас сум а1 4г нема како кај тебе хр
   
 20. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,106
  653
  8 Август 2017
  Машко
  Не само на некои серии, не сум преку ВПН кога сум на Вифи не ми прикажува ништо, можеби го чита ИПто како Хрватско.
   
 21. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  260
  169
  25 Февруари 2017
  Машко
  Хмммм, не им ја знам политиката на Нетфликс, но не би било пологично кај нас да се пушта Хрватски превод а не турски (на тие што има секако)?
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 22. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  173
  88
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Не си ја канселнав картицата оти и онака нема пари на неа, и сега account is on hold - retry payment само ми вика кога влегувам еве веќе 5 дена бесплатно гледам ќе видиме колку ќе тера. Експериментот е во тек :D
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 23. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,179
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  Јас имав trial напраив cancel и пак ми дава trial :confused:
   
 24. krema

  krema
  Professor

  10,630
  10,214
  24 Јуни 2009
  Машко
  @WeiWuWei
  Со првото полнење на картичката Нетфликс одма ќе ти ги повлече парите.
   
 25. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  173
  88
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Па знам али не би требало ако идам Cancel Membership претходно
   
  На BadGirl007 и krema им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...