1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Netflix во Македонија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Mister, 17 Септември 2015.

 1. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,283
  833
  12 Април 2013
  Машко
  1 ti mail
  2 zenati
  3 kuceto
  4 i taka nataka hehe ke se sobere poveke od 24casa
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  221
  124
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Иначе што серии гледате по нетфликсов овие денови
   
 3. Маша

  Маша
  On your way to fame

  289
  641
  24 Април 2007
  Женско
  Јас Ozark ја чекам новата сезона, за 4 дена, 8 часа и 24 минути ;)
   
  Banjifiko, krema и на Ragnar им се допаѓа ова.
 4. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  996
  1,081
  9 Декември 2015
  Машко
  Altered Carbon (втората сезона малку послаба), Озарк ја чекам и јас новата сезона многу јака серија, Better Call Saul, Money Heist, Narcos, Messiah, You...изгледа премнoгy гледам серии :)
   
  G4M3R, TheMarshal и на Маша им се допаѓа ова.
 5. Маша

  Маша
  On your way to fame

  289
  641
  24 Април 2007
  Женско
  О, од завршени и измеѓу сезони имам еден куп :) Dark, Love, Death & Robots, Mindhunder, Black Mirror, The Kominsky Method... мини серии Bitter Daisies, Quicksand, Unbelievable, When They See Us... Unnatural Selection од документарни итн, итн. кои каснат со сезони па морам да ги торентирам ;)
   
  На Ragnar и Lokvan им се допаѓа ова.
 6. mrkela2009

  mrkela2009
  Gaining Experience

  176
  192
  24 Јануари 2010
  Машко
  Black Monday, за тие со добра смисла за хумор :)

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 7. anonimen12

  anonimen12
  Intern

  372
  43
  7 Јуни 2012
  Машко
  Narcos
   
 8. GAMEKING

  GAMEKING
  Баниран/a

  45
  31
  11 Јануари 2018
  Машко
  The 70's show нешто олдскул серииче а интересно за гледање :D
   
  На boksata и Ronnn им се допаѓа ова.
 9. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  819
  936
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  Успешно платено Netflix UltraHD пакетот за 397 денари месечно. Користен NordVPN преку Аргентина, но на стар акаунт кај што се плаќало порано на Турски нетфликс со запамтена картица. Кога пробував на Турскиот пред 2 месеци да почнам пак да плаќам малце неможев бидејки бараше број СМС за потврда дека сум во Турција, овој пат тоа не го побара преку стара картица на стар акаунт преку Аргентина.
   
  На damil, masterwu, Gaston и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,483
  2,701
  9 Февруари 2011
  I Am Not Okay With This | Netflix Official Site
  Ја изглеав цела сезона у еден ден.

  Неам Нетфликс, ама иам боља алтернатива - Фликстор (со еден ден закаснување, сите стриминг телевизии на едно место). Сега за сега е топ оф д попс.
   
  На Pane-G и WeiWuWei им се допаѓа ова.
 11. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,283
  833
  12 Април 2013
  Машко
  Ozark добра ли е?
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,090
  4,350
  28 oктомври 2008
  Одлична е, баш вчера ја ставија и третата сезона. Мене ми се допадна и Месаја, ама ја тргнаа, имало реакции дека е навредлива за исламот.

  Испратено од Mi A1 преку IT.mk форум апликација
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,972
  21 Јануари 2009
  Јас сметам дека има подобри од Ozark и не е баш приоритетна за гледање.
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,283
  833
  12 Април 2013
  Машко
  Де наброј некои ама од Нетфликс
   
 15. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,090
  4,350
  28 oктомври 2008
  Понуди некоја, ако веќе останало нешто што не сум го гледал...
  Испратено од Mi A1 преку IT.mk форум апликација
   
 16. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  996
  1,081
  9 Декември 2015
  Машко
  Ozark е ѕверска за тие што сакаат трилер мафија картел тип на серии зачинети со драма. Better call Saul за тие што ја гледаа Breaking Bad иако оваа е поспора и не е баш со картели до сега. Ама па сцените, камера врв. You тинејџ психо трилер ,океј проаѓа. Altered Carbon, добра ноар фантастика. Lost in space, сајнс фикшн за цела фамилија. The kominsky method, драма со комични моменти, мајкл даглас нормално одличен. Има и други.
   
  fuzzjaw, Маша, Tomislav96 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,090
  4,350
  28 oктомври 2008
  Многу добар пресек.
  Испратено од Mi A1 преку IT.mk форум апликација
   
  На Ragnar и Tomislav96 им се допаѓа ова.
 18. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  819
  936
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  Многу добро работат препораките на нетфликс, наброј што повеќе од тоа што си имал гледано и ти се допаѓа при правењето на профилот и ќе ти предложи самиот добри за тебе :)
   
 19. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,782
  3,883
  12 Јануари 2016
  Машко
  Ozark не ми е по кеиф, не толку заради (пот)просечните елементи во сценариото туку заради тоа што ич не го можам ликот во главна машка улога. Најфејкерска фаца на свет, премногу нашминкан пластичен лик.

  Better call Saul е баш ок, освежувачки лесна за следење и забавна. Во ретки моменти малку претеруваат со комичниот аспект на ликот на Saul/Џими, ама и тоа е во духот на неговиот карактер. Продукцијата е евтина ама резултатот не е лош, се гледа дека постигнале многу со мал буџет.

  Alienist ја гледам сега, не е лоша и тоа е воглавно заради сетингот и заради кастингот. Значи глумците се ок, се дешава во Њујорк во 19ти век... ОК продукција. Единствно ми сметаат нагласените SJW моменти и сите тие будалаштини што ги промовираат денес на запад (транс глупости и подржување за промена на пол на деца и малолетници).

  Altered Carbon наскоро планирам да ја почнам втората сезона. Првата беше ОК, кастинг ОК, продукција ОК... Само ќе кажам дека книгите се подобри, кој е по читањето ете му предлог за читање SF.

  The kominsky method фала за предлогот, ќе ја гледам.

  Тhe Terror не ја спомнувате, одлична серија. Топ продукција со некои мали замерки (на пример не им се гледа здивот а се дешава на Арктикот), добар кастинг, добар сетинг, интересно.


  Инаку сега гледам дека темава е за Нетфликс... Ама како и да е. :)
   
 20. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  622
  351
  9 Февруари 2008
  [​IMG]
   
  На Daniel86 и Avid им се допаѓа ова.
 21. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  764
  1,102
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  дајте некој кој има слободен профил - место, пукнав од досада. пп
   
 22. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,782
  3,883
  12 Јануари 2016
  Машко
  @Mr.Jack jaс така го доживувам.
   
 23. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,682
  1,771
  6 ноември 2012
  Машко
  QA Specialist
  Квалитетот на нетфликсов ради коронава е беда, побрзо болен ќе паднам од тоа него ли од коронава :)
   
  На Avid и goranzoran им се допаѓа ова.
 24. DeJaVu

  DeJaVu
  On your way to fame

  570
  685
  21 ноември 2010
  Машко
 25. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,321
  2,566
  19 Јули 2013
  Каква споредба бараш? Ова на кодито е пиратерија, нетфликс е легално.
  Додуша ова со лажирање на земја не знам точно каде спаѓа.
   

Сподели

Вчитување...