1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Netflix во Македонија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Mister, 17 Септември 2015.

 1. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  Како може да се избегне тоа? Со финтите што ги најдов на нет, ниедна не функционираше (да исклучиш впн, па да внесиш твој број, па потоа пак да уклучиш и слични финти). Јас си средив сега за мене, но некој друг ако заглави на сличен проблем со нов акаунт, сподели како може да се бајпасира тој чекор :)
   
 2. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,182
  730
  12 Април 2013
  Машко
  немаш потреба да внесеш број него идеш надоле и стискаш нетфликс и ке влезеш на главното мени.
   
 3. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  Изгледа ти не си го имал проблемот :) Бројот го бара откако ќе внесеш картичка и не ти ги зема парите се додека не ставиш број. Така да џабе е тоа.
   
 4. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,182
  730
  12 Април 2013
  Машко
  Ме терас да потрошам 200денари да ти докажам дека може, кога ке ти земе парите и кога ке треба внесеш тел број идеш надоле и стискаш нетфликс и толку.
   
 5. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,064
  4,354
  28 oктомври 2008
  Дали некој друг има приметено дека некои серии и тоа не на сите епизоди, има стрaшно слаб стриминг? Во моментов сум на трета сезона на Suits, и се мачи со 0,2 Mbps/432. Се работи за VIP интернет и редовна претплата на Netflix (HD).
   
  На igor_xxxx му/ѝ се допаѓа ова.
 6. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,182
  730
  12 Април 2013
  Машко
  труе
   
 7. Avid

  Avid
  Guru

  4,498
  6,774
  21 Јануари 2009
  Па можеби е тоа што сега го воведоа и очигледно не им е воведено ко шо треба?
   
 8. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,064
  4,354
  28 oктомври 2008
  Можеби. Ако им се хостирани на различни сервери па да се однесува така селективно.
   
 9. krema

  krema
  Professor

  10,746
  10,304
  24 Јуни 2009
  Машко
  Исто и кај мене, можно е да има и некој проблем моментално.
  Пред извесно време имаше ваков проблем и со Pickbox, но го решија за кратко, дури поставија известување и извинување за настанатите проблеми.
   
 10. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  Очигледно не можеме да се разбереме. Значи парите не ти ги зема се додека не внесеш број. Без да внесеш број не можеш да платиш. Пак ќе нагласам, станува збор за нов акаунт. Ова го имаат воведено пред неколку месеци за да не можат луѓе бесконечни free trial-и да активираат.
   
 11. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,182
  730
  12 Април 2013
  Машко
  Прво ти ги зима парите па после ти вика да внесеш број еве сега баш пробав, и мојот е активиран на 20феб
   
 12. anonimen12

  anonimen12
  Intern

  372
  43
  7 Јуни 2012
  Машко
  Здраво Пријатели.
  Како можи да направам на netflix македонски или српски превод?
  Има само англиски и турски.
  Ви благодарам однапред.
   
 13. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,684
  10,976
  23 oктомври 2012
  Машко
  Никако.
   
 14. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  740
  1,076
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Да не има некој 1 слободно место? ПП
   
 15. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  Не можеме да се разбереме. Али ајде нема везе. Изгуглај малку па ќе видиш еден куп луѓе со истиот проблем со телефонот. Ти зборуваш за тотално нешто друго. Кога веќе е платено на акаунтот, те прашува за телефон дали сакаш да појачаш безбедност, а ова јас што го зборувам е верификација на акаунт.
   
 16. Avid

  Avid
  Guru

  4,498
  6,774
  21 Јануари 2009
  Може.
  Батали Нетфликс, користи торенти и симнувај мк/срб преводи од титлови точка ком.
   
  На zirkach, farkizz, StalkeR и уште 2 други им се допаѓа ова.
 17. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,182
  730
  12 Април 2013
  Машко
  немам потреба да гуглам, ти си пробал или водиш инат нешто со мене
  уклучи впн аргентински
  netflix.com
  ти бара маил да внесеш
  1 of 3 step
  1 chose your plan
  2 одбираш кој сакаш
  3 идеш на плакање
  веке тебе парите ти ги лапа кога ке го направиш плакањето
  после тоа ти бара тел број за верификација и тој дел можеш да го прескокнеш
   
 18. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,684
  10,976
  23 oктомври 2012
  Машко
  Кои се овие и дали ги пробал некој? Гледам накај тебе г-дине @123456 :D :D :D
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 19. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,182
  730
  12 Април 2013
  Машко
  немам јас иптв toa @krema по тие води :D
   
  На krema и Oktar им се допаѓа ова.
 20. anonimen12

  anonimen12
  Intern

  372
  43
  7 Јуни 2012
  Машко
  Пријател дури трај вондредната сосотојба малку филмови да погледам ,иначе немам компјутер да симнувам торенти ( и не ми треба) .
   
 21. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,460
  7,445
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  А да ми дадете мене 1000-ка за телекабел конекција и јас да ви дадам плекс сервер :)
   
  Psycore, Avid и на Oktar им се допаѓа ова.
 22. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  Очигледно не си го имал истиот проблем што го имав јас (а пред некој месец и друг член на форумов). Парите не ги повлекува, бара верификација и не ти дозволува да продолжиш. Али ти чим се инаетиш и не проверуваш да видиш дека и еден куп други луѓе го имаат истиот проблем нема потреба да продолжиме со дискусијата.
   
 23. krema

  krema
  Professor

  10,746
  10,304
  24 Јуни 2009
  Машко
  Сепак се некои риселери, не сум пробал, вероватно има можност за тест проба.
  Не сум до толку де. :)
   
 24. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,684
  10,976
  23 oктомври 2012
  Машко
  24 часа тест. 'бати тестот
   
 25. krema

  krema
  Professor

  10,746
  10,304
  24 Јуни 2009
  Машко
  Сите толку дават за жал.
   

Сподели

Вчитување...