1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Netflix во Македонија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Mister, 17 Септември 2015.

 1. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,459
  7,441
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Официјално имам повеќе серии од нетфликс македонија. И тоа со превод средени комплет (тие што завршиле). Да не збориме за филмови. Срамота.


  upload_2020-3-16_21-22-24.png
   
  На Psycore, temelk4, DrMTR и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  10,633
  10,217
  24 Јуни 2009
  Машко
  Имаш сервер, биди им конкуренција на нетфликс, ем со преводи. :)
   
  На TexasUS и ARMac им се допаѓа ова.
 3. единица

  единица
  Баниран/a

  21
  21
  5 Април 2018
  Не знам дали ова беше саркастичен коментар, но за тие пари и толку малку филмови према америчкиот Нетфликс можат барем превод да стават и постарите по дома да го користат.
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 4. krema

  krema
  Professor

  10,633
  10,217
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Ќец
  Кај најде сарказам жити све?
   
  На Mao му/ѝ се допаѓа ова.
 5. единица

  единица
  Баниран/a

  21
  21
  5 Април 2018
  Така ми се чинеше.
   
 6. krema

  krema
  Professor

  10,633
  10,217
  24 Јуни 2009
  Машко
  За постарите ќе им земеш HBO Go или PickBox, имет превод на све.
   
 7. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,167
  717
  12 Април 2013
  Машко
 8. Avid

  Avid
  Guru

  4,472
  6,725
  21 Јануари 2009
  Netflix: у гужви сме, ќе ве бараме
   
  Enigma, damil, 1s3ct0wN и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  173
  88
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Ќе ми истече Нетфликс претплата сеа за ден-два. Па да си прашам има ли негде место или со некој да делиме ако сакате ?
   
 10. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  380
  488
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Пиши му на @ReBorned , мислам дека има место.
   
 11. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,869
  1,745
  22 oктомври 2012
  Машко
   
  На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
 12. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,167
  717
  12 Април 2013
  Машко
  сам плакаше ли до сега и колку ?
   
 13. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  173
  88
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  8e Македонското за Basic
   
 14. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,167
  717
  12 Април 2013
  Машко
  Тогаш направи сн нов акаунт аргентински ти треба VPN само за прва регистрација кошта Басик
  Basic
  ARS199/month (pre-tax)

  Watch on 1 screen at a time in Standard Definition. Download videos on 1 phone or tablet.

  арс199 е 2.92евра
   
  На damil и Oktar им се допаѓа ова.
 15. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,656
  10,904
  23 oктомври 2012
  Машко

  Кај наоѓаш аргентински ВиПиеН?
   
 16. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  821
  743
  31 Мај 2011
  nordvpn
   
  На damil и Oktar им се допаѓа ова.
 17. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,167
  717
  12 Април 2013
  Машко
  nordvpn
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,106
  654
  8 Август 2017
  Машко
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 19. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  Во последно бараат верификација со телефонски број. Моментално јас сум заглавен на тој чекор... А и не е нов акаунт, туку акаунт на кој што имав претходно платено, па неколку месеци беше на пауза (3 ако добро се сеќавам). Сега бара телефонска верификација...
   
 20. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,638
  1,743
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
 21. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,106
  654
  8 Август 2017
  Машко
  "Following the discussions between Commissioner Thierry Breton and [Netflix chief executive] Reed Hastings, and given the extraordinary challenges raised by the coronavirus, Netflix has decided to begin reducing bitrates across all our streams in Europe for 30 days," the company said.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 22. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,638
  1,743
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  На ова мислев: „Customers who pay for ultra-high definition 4K movies as part of their subscription will still be able to watch 4K films.“
   
 23. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  Си најдов друг акаунт на кој што сеуште беше останата картичката, па помина без верификација со телефон.
   
 24. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,167
  717
  12 Април 2013
  Машко
  и мене ми бара. тоа можеш да го избегнеш безз проблем
   
 25. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,106
  654
  8 Август 2017
  Машко
  Резолуцијата не е спорна битрејтот е намален за 25%
   

Сподели

Вчитување...