1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Netflix во Македонија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Mister, 17 Септември 2015.

 1. ReBorned

  ReBorned
  Intern

  19
  4
  15 Септември 2017
  Машко
  Може име на плагинот?

  Sent from my SM-A530F using Tapatalk
   
 2. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  831
  890
  9 Декември 2015
  Машко
  ^
  Јас го немам пробано.
   
  На ReBorned му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  777
  846
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  Дечки, со кој ВПН се ставивте на Турски Нетфликс да земете евтини цени? Пред 3 4 месеци земав преку НордВПН, ама преку Browser plugin за Chrome, од десктоп апп неќеше, сега пробувам пак и неќе и од Браузер, ми вади нетликс.ком место турскиот...
   
 4. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  340
  288
  21 Мај 2017
  Машко
  Јас пробав спотифај да земам преку странска земја и не ми ја примаше картицата, мора да биде издадена у иста земја.
  Не важи истово за netflix?
   
 5. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  109
  28
  3 oктомври 2018
  Женско
  Секако дека не. :angel:

  Кога сме кај Spotify, мора со картица да креираш профил, нема free опција?
   
 6. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  340
  288
  21 Мај 2017
  Машко
  Има но многу е ограничено, пример не можеш да бираш песни туку кога стискаш next random песна пушта(за на тел зборам), исто нема можност за offline слушање што мене ми е битно.
   
  На BadGirl007 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. efto

  efto
  Gaining Experience

  289
  250
  19 Април 2007
  Еве како уплативме пред 6 месеци, со Hide My IP VPN екстензија за Хром - Турски Netflix [Префрлени мислења]
   
  olikomerc, Tomislav96 и на Ragnar им се допаѓа ова.
 8. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  649
  599
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  си пробал Dezeer?
   
  На itstheigyg му/ѝ се допаѓа ова.
 9. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  340
  288
  21 Мај 2017
  Машко
  Да кога патувам надвор најчесто Dezeer користам, да не ја тераме темава у офтопик
   
 10. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,172
  828
  1 Јуни 2016
  Имаш кракнато apk што ти ја рачуна апликацијата како Premium. Не можеш само да праиш download.
   
  На it_boy и BadGirl007 им се допаѓа ова.
 11. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  320
  423
  3 Јануари 2019
  Машко
  Дали Nord и ExpressVPN сеуште функционираат со Netflix?
   
 12. ReBorned

  ReBorned
  Intern

  19
  4
  15 Септември 2017
  Машко
  Здраво,

  Има едно слободно место за делење на нетфликс претплата. Детали во ДМ.

  Sent from my SM-A530F using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,807
  3,973
  1 Септември 2011
  Машко
  Ако има кај некој слободно место,да делам нетфликс,нека ме контактира во пп.
   
  На mdeni и Tomislav96 им се допаѓа ова.
 14. Frozen.

  Frozen.
  Gaining Experience

  104
  100
  4 oктомври 2015
  Машко
  Да се собереме? И јас сум за.
   
  mdeni, DaVoRkNe и на Tomislav96 им се допаѓа ова.
 15. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,807
  3,973
  1 Септември 2011
  Машко
  Може сум за :)
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 16. tomi13

  tomi13
  Intern

  11
  7
  3 ноември 2010
  Одете преку турски ВПН кога ќе креирате акаунт, лирата е падната и доага негде 5 евра месечно.
   
  На Oktar и farkizz им се допаѓа ова.
 17. 123456

  123456
  On your way to fame

  965
  523
  12 Април 2013
  Машко
  6.5
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  498
  212
  14 Април 2012
  Машко
  И јас сум за.
   
  На DaVoRkNe и xxxMoRLoGxxx им се допаѓа ова.
 19. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  619
  250
  9 Август 2018
  Машко
  Колку серии има преку Турција?
   
 20. damil

  damil
  On your way to fame

  693
  683
  2 Јануари 2015
  Машко
  Ги има сите турски што ги даваат на Сител и Канал 5. :)
   
  На Gucci му/ѝ се допаѓа ова.
 21. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,587
  1,693
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Не е важно од кај ти е акаунтот, важно е од каде гледаш, од која држава/IP.
   
  На DonFrozex и DaVoRkNe им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...