1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Netflix во Македонија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Mister, 17 Септември 2015.

 1. krema

  krema
  Professor

  9,093
  8,820
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ај па во 3 сезона да чекаме оргии. :D
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,123
  569
  9 Мај 2012
  Машко
  Кај мене немам таков проблем со лагирање кај ХБО ГО и не знам на кој преку ОС го користиш пошо кај мене преку ОС ги користам на iOS и на WebOS на LG TV и не забележав лагирање можеби кај вас со Андроид баеги заебанција па затоа лагира
   
 3. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,553
  1,631
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Моментално го користам на PS4 и кај моите на послаб лаптоп. На двете има осетен лаг, додека Netflix на двете лизга.
   
 4. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,618
  5,260
  21 Јануари 2009
  Заборавија Епл фанбојсот дека треба да се хејтаат и други работи освен Андроид.
   
  На -={K-O-R-U-N}=- му/ѝ се допаѓа ова.
 5. 123456

  123456
  Gaining Experience

  860
  426
  12 Април 2013
  Машко
  Точно на пс4 имаше голем лаг кога го користев,на андроид боксови лета хбо
   
 6. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,123
  569
  9 Мај 2012
  Машко
  Полека бе , не сум апле фанбој бе. Инаку PS4 не бива за гледање филмови туку само игри за тоа и е намената


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   
 7. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,368
  2,977
  4 Септември 2008
  Како на PS4 кога апликацијата е за америчкиот GO?
   
 8. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,553
  1,631
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Wut?
   
 9. 123456

  123456
  Gaining Experience

  860
  426
  12 Април 2013
  Машко
  Бугарски дедо мраз еден :D

   
  Последна промена: 23 Септември 2019
 10. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  699
  727
  9 Декември 2015
  Машко
  Америчкиот е HBO Now, не? Инаку и јас сум имал проблеми со лоудинг на самсунг тв (тајзен ос) со Нетфликс не.
   
 11. 123456

  123456
  Gaining Experience

  860
  426
  12 Април 2013
  Машко
  имаш и now i go амерички
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,368
  2,977
  4 Септември 2008
  Вјуат вјуат.
  За акаунти што се со Америка како држава не функционцира апликацијата, не дозволува за овој регион поготово бидејќи акаунтите на HBO се врзани со регион како на пример МК.
   
 13. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,553
  1,631
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Нула проблеми со тоа, со Македонски превод, со се.
   
 14. 123456

  123456
  Gaining Experience

  860
  426
  12 Април 2013
  Машко
  Netflix has premiered the first trailer for the $150 million-budgeted Michael Bay-directed action feature “6 Underground” which has also set a December 13th launch date on the service.

   

Сподели

Вчитување...