1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Netflix во Македонија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Mister, 17 Септември 2015.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,113
  25,415
  4 Септември 2008
  Читај задни 10 на страни во apple темата.
   
  На -={K-O-R-U-N}=- му/ѝ се допаѓа ова.
 2. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,938
  2,862
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  И мене ме интересира што е тоа шо биднало? Ми треба инфо да разберам.  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,075
  1,152
  6 Декември 2016
  Машко
  Сиротињи се сите шо купуваат од Ледиком (на крај и сам призна дека од таму купувал), цел народ тука е Голф 4 ТДИ сиротињи, 700$ e одлична цена за мид-рејнџ телефон, а еве го сега бара пиратски Нетфликс.

  Има некој лош комплекс на виша вредност дечково, страшно дури.
   
  На itstheigyg и -={K-O-R-U-N}=- им се допаѓа ова.
 4. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,127
  577
  9 Мај 2012
  Машко
  Заеби го Netflix туку само HBO GO му е мајката
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 5. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,558
  1,639
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  User Friendly на HBO е нула, плус лагира целото. Netflix „лизга“ плус супериорен е во UI/UX.
   
  lumibi, TheMarshal, Oktar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  699
  727
  9 Декември 2015
  Машко
  Сто пати е кажано, единствена предност на HBO GO во Македонија е тоа што сите серии и филмови кои се достапни (а ги нема баш многу, ама има и некои доста квалитетни зборувам за серии) имаат македонски превод. Се друго оди во прилог на Нетфликс.
   
  На lumibi, Pane-G, Psycore и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,667
  5,348
  21 Јануари 2009
  Најдобрата серија на сите времиња, Игра на тронови, ја има на Netflix?
   
 8. ReBorned

  ReBorned
  Intern

  16
  3
  15 Септември 2017
  Машко
  Breaking Bad, DARK, La casa de papel, еден куп фантастични документарци...

  Sent from my SM-A530F using Tapatalk
   
 9. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,558
  1,639
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Тролаш? :) Серијата е фејл.
   
  На ReBorned му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,667
  5,348
  21 Јануари 2009
  Види вака @ReBorned не би сакал да навлагам во дебата која платформа колку подобри серии има од другата има исто така не би сакал и да се спомнува дека помеѓу овие 2 различни стриминг сервиси единствената предност била македонскиот превод на HBO.
  Јас сметам дека примарна „предност“ на некоја од овие 2 платформи е изборот на серии кои го даваат.
  Тоа што има неписмени што не знаат англиски (и да е човек во години во 2019 за мене е неписмен ако не научил англиски, ко на пример мајка ми, пред 20 години клечев кај тетката и бабата кои не ми беа омилени со цел да ја чекам мајка ми да оди во Центар за странски јазици и пак едвај сврзува реченици и не може да гледа без превод) е друг муабет.
   
 11. ReBorned

  ReBorned
  Intern

  16
  3
  15 Септември 2017
  Машко
  Па прв се залета со тоа дека таму ја имало "најдобрата серија на сите времиња" :)

  Sent from my SM-A530F using Tapatalk
   
 12. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,667
  5,348
  21 Јануари 2009
  upload_2019-9-22_21-4-36.png
  Да ама тоа беше reply на „единствената предност“. Да не се повторувам, но ајде, примарна предност треба да е ШТО сакаш да гледаш.
   
 13. 123456

  123456
  Gaining Experience

  863
  427
  12 Април 2013
  Машко
  Netflix MKD има 200 серии и 560 филмови, од тие 20% се индиски.
   
 14. ReBorned

  ReBorned
  Intern

  16
  3
  15 Септември 2017
  Машко
  Тоа менува само за некои стари филмови. Тоа што е нови филмови и нови серии премиерно го има и на наш Нетфликс паралелно и со американскиот и било кој друг.

  Sent from my SM-A530F using Tapatalk
   
 15. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,558
  1,639
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Ако гледаш вака тогаш и Black Panther е предобар филм... Плус на листата ја нема DARK, не зезај :)
   
 16. 123456

  123456
  Gaining Experience

  863
  427
  12 Април 2013
  Машко
  Само од продукција на нетфликс оди паралелно, исто како и ХБО.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 17. 123456

  123456
  Gaining Experience

  863
  427
  12 Април 2013
  Машко
  2 сезона од Дарк не се знае кој кого е.ел у серијава
   
  На mkd и krema им се допаѓа ова.
 18. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,667
  5,348
  21 Јануари 2009
  Остај го ти тоа од Rotten Tomatoes шо беше.
  Ако отидеш тука
  IMDb Top Rated Movies
  Го нема ни во топ 250.

  Дарк е феноменална ама има само 2 сезони.
  Ќе ја направат третата епска, серијата ќе заврши, и ќе влезе во Тop 10 сигурно :)
  Како не се знае hhh
  [​IMG]
   
  Последна промена: 22 Септември 2019
  Маша, krema, 123456 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 19. krema

  krema
  Professor

  9,117
  8,848
  24 Јуни 2009
  Машко
  Очекував повеќе од втората сезона на Dark, ме разочара тотално.
   
 20. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,558
  1,639
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Кажи што не си сфатил :D
   
 21. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  699
  727
  9 Декември 2015
  Машко
  Добро во заграда пишав има квалитетни серии - ГОТ, True detective, boardwalk empire, sopranos etc. Ама на нетфликс повеќе.
   
 22. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  699
  727
  9 Декември 2015
  Машко
  Нема збор дека е полошо од УСА и тоа многу ама на HBO mk колку има? 10 серии што вредат, другите европска продукција или стари многу.
   
 23. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  699
  727
  9 Декември 2015
  Машко
  P.S. Dark требаше да остане на една сезона.
   
 24. krema

  krema
  Professor

  9,117
  8,848
  24 Јуни 2009
  Машко
  Се е кажано во постот на @123456.
   
 25. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,558
  1,639
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Затоа е добра серијата.
   

Сподели

Вчитување...