1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Netflix во Македонија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Mister, 17 Септември 2015.

 1. 123456

  123456
  Gaining Experience

  862
  427
  12 Април 2013
  Машко
  само скајп имам cheapaccforsale
   
 2. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,938
  2,862
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Да да тој е окк


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,644
  5,306
  21 Јануари 2009
  Тоа што ти всушност бараш некој да ти продаде Нетфликс акаунт „за разумна цена“ имајќи в предвид дека тие акаунти најчесто доаѓаат од крадени кредитни е полошо од користење јавно достапна пиратска содржина.
   
  На Balanar и it_boy им се допаѓа ова.
 4. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,938
  2,862
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Еве и ти, имајќи предвид ти не знаеш дали тие акаунти идат од крадени или не. Ја можам да ти кажам дека персоналниот нетфликс кој го платив, беше само и само за мене, и можев да си сменам имејл адреса и пасворд.
  Види, крадење кредитни е кривично дело а не пиратерија. Не постои можност да користам јас нетфликс без некој да плаќа за него.
  Што е мноооогу различно од крак, и од симињање на активатор за активација на нелеглана копија.

  Реагирам вака пошо стокерите/спамери немаат основно познавање на базични поими.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 5. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,644
  5,306
  21 Јануари 2009
  Не бе, таман работа, јузер fastbuycheapaccs на Skype сигурно на некој легитимен начин ги набавува xD
  Да де, затоа ти реков, твоево е полошо.
  Ако нема побарувачка за пиратерија, повторно ќе бидат достапни затоа што целта на release групите е предизвикот да пробијат некоја заштита, и секако, да бидат први во тоа, и сето тоа убаво да функционира.
  Додека кај ова твоево, ако нема побарувачка...
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 6. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,938
  2,862
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Друже троловите одозгоре истролаа дека ова со нетфликс е пиратерија. А не дали е кривично, законско правно или дали краставиците во Струмица се зелени или не.
  Ова со нетфликс не е пиратерија, а како се плаќа на нетфликс е друга тема на разговор.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,098
  25,392
  4 Септември 2008
  Класична манипулација, демек не му е јасно зошто е прозван, па се фати со спинот за дефиницијата за пиратеријата, чим не го купуваш официјално, и бараш да гагнеш и ти си ист како тие што ги ругаше пред некој ден, лицемерие до небо.

  Класика.
   
  it_boy, Balanar и на Oktar им се допаѓа ова.
 8. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,075
  1,151
  6 Декември 2016
  Машко
  Лелелел каков бот, дечково упорно и упорно опипува нови дна, кога го читам туѓ срам ме фаќа ццццц
   
  На itstheigyg и Zippo им се допаѓа ова.
 9. 123456

  123456
  Gaining Experience

  862
  427
  12 Април 2013
  Машко
  Баш ја пребарав цела тема, типов воопшто не се потсмевал или па јас неможам да најдам??
   
 10. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,938
  2,862
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Остај, долга и широка, на овој форум ако имаш Епл продукт 2-4 членови те демнат по сите теми и тролат 90% од времето со неписмени коментари.

  Иако на дечките не им е јасно дека ова е тема со име Netflix во Македонија.
  Ама не ги укривувам, азбуката е тешка за совладување им треба време  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На olikomerc и Avid им се допаѓа ова.
 11. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,855
  1,388
  10 Август 2010
  Машко
  Најстрашното е тоа што е поврзан со медицина (или барем така му пишува во профилот). Не би можел да претставам како се однесува со пациентите.
   
 12. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  61
  101
  30 Август 2018
  Машко
  Со другари си земавме вчера Netflix Premium и е најдобрата опција за гледање серии моментално.
  Задоволен сум премногу.
   
 13. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  782
  1,254
  12 Септември 2013
  Машко
  Има мкд преводи или си остана статус кво?
   
  На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.
 14. krema

  krema
  Professor

  9,098
  8,833
  24 Јуни 2009
  Машко
  Нема на нетфликс мкд преводи.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 15. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  782
  1,254
  12 Септември 2013
  Машко
  Значи џабе пак би го палел. Бараа домашниве тоа сериите биле навреме и сите можеле да се гледаат. Нит ги гледам, нит имам време. Фала професоре.
   
 16. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,556
  1,635
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  За домашните земи им HBO GO.
   
  На borcep и Oktar им се допаѓа ова.
 17. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,721
  3,067
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  А уште потрагично е шо се фалеше со џејлбрејкуван ајфон, дека таков користи :) сега ќе речи не, не е вистина :)

  Онтопик: поубаво е да се дели меѓу 3-4ца, јас така користам/делам со другарчиња. Не сум зел од овие по ибеј шо продават нити планирам да земам. Посигурно е вака.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Leonid332

  Leonid332
  Intern

  5
  3
  7 Јуни 2018
  Машко
  На HBOGO.mk има ли превод на Македонски,Српски?
  Ако ви треба хакирани Netflix акаунти пишете ќе ви дадам 50 имам
   
  bakigvg, krema и на pipelin им се допаѓа ова.
 19. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,171
  735
  8 Мај 2010
  Машко
  Има превод да.

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 20. Leonid332

  Leonid332
  Intern

  5
  3
  7 Јуни 2018
  Машко
  Нема многу нови филмови
   
 21. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,075
  1,151
  6 Декември 2016
  Машко
  Пушти му 25 на сиротињата Влавот
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 22. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,369
  2,977
  4 Септември 2008
  Баланар, ја дрвиш.
   
  На vlavot и 123456 им се допаѓа ова.
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,098
  25,392
  4 Септември 2008
  Не го дрви он, вие не сте го читале дотичниот спинер кој глуми невин сега, класична манипулација, жртва.
   
  На Balanar му/ѝ се допаѓа ова.
 24. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,556
  1,635
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Дајте инфо, што биднало?
   
 25. 123456

  123456
  Gaining Experience

  862
  427
  12 Април 2013
  Машко
  Нема инфо за нетфликс тоа е работава ,незнам како овој ИПС само спамира.
   

Сподели

Вчитување...