• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Netflix Family

bobipp

Gaining Experience
13 ноември 2009
384
251
bobipp's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X with Wraith Prism Cooler
Motherboard
Asrock B450 Pro 4
Storage
SSD Samsung 860 EVO 250 GB
PSU
Riotoro Enigma G2 650W Gold full modular
RAM
2x8 GB G. Skill Ripjaws V 3200 Mhz
Video card
MSI GTX 1650 SUPER 4 GB OC Edition
Case
Riotoro CR400 2x120 mm fans
Mouse
A4Tech X-710BK
Monitor
AOC i2269vwm 21.5" IPS
OS
Windows 10 Pro
Не ви го разбирам цело ова замарање со випиени за 10ина еур месечно, кои може и да ги поделите со некој близок, па да ви дојде пола од тоа.
 

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,483
1,621
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Не ви го разбирам цело ова замарање со випиени за 10ина еур месечно, кои може и да ги поделите со некој близок, па да ви дојде пола од тоа.
Еее буржоазија! Шала на страна донекаде си во право ама забораваш три работи:
1. Тоа замарање со ВПН трае 10 минути се случува еднаш и толку.
2. Заштедуваш едно кафе месечно :)
3. Кога зборуваш со пријателите кои воопшто не се запознаени со овие работи изгледаш супер кул хакер (или барем така си мислиш)
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,056
945
Скопје
Друштво, за оние кои имаат паричка што им се врти на аватар, нека ме контактираат и ќе им пратам акаунт кој го користиме јас и уште еден член тука. Значи вие со паричка имате бесплатен Нетфликс акаунт.
@pipelin благодарам многу за Нетфликс акаунтот - работи супер Се !
 

dim29

Gaining Experience
14 ноември 2020
76
83
Битола
MKD 159.68 60%OFF | G12 4K TV Stick is compatible with EU Netflixe France Spain Germany Italy the best choice


Има некој купено од али?
1000 ден година

Една година не, 3 месеци да и си функционираше се ко шо треба. Ако се замараш малце, и со впн и гифт код и со 4ца други од форумот, пошто повеќе пишаа, можиш за слична цена, и ќе си знаеш дека нема никој да ти го смени password-от.

исто имаш како опција за 20 усд (годишно) акаунтбот шо дури и да ти сменат пасс, кликаш replace account, и добиваш нов акаунт одма (и на али е исто, само тука не чекаш).

 

kirev

Unstoppable
31 мај 2010
5,561
3,857
Скопје
Сепак мора хрватски впн , зошто многу филмови кои имаат преводи не се достапни кај нас во мкд.
листата е тука со Хрватски Нетфликс

Абе сеа. Значи вклучени ќе ти бидат титловите на сите содржини што се авеилабл во Македонија. Нека ги изгледаат тие па ќе искочат нови. Важно СЕКОЈ секаде може да вклучи хрватски титлови. А откако ќе ја изградат стазата за Формула 1 ќе добиеме и Нетфликс како во ЕУ
 

kirev

Unstoppable
31 мај 2010
5,561
3,857
Скопје
Абе сеа. Значи вклучени ќе ти бидат титловите на сите содржини што се авеилабл во Македонија. Нека ги изгледаат тие па ќе искочат нови. Важно СЕКОЈ секаде може да вклучи хрватски титлови. А откако ќе ја изградат стазата за Формула 1 ќе добиеме и Нетфликс како во ЕУ
Колку што проверив - сите ненетфликс содржини се недостапни. Само оние со N се достапни од списокот од Netflix Family .
 

CHukio

Gaining Experience
7 март 2013
145
68
Прилеп
churlinoski.mk
CHukio's setup  
Processor & Cooler
AMD Rayzen 5 2600x
Storage
Kingston A2000 500GB, Kingston A400 240GB
RAM
2 X Kingston HyperX FURY 8GB 2600MHz
Video card
AMD Radeon RX 550X 4G
Друштво, за оние кои имаат паричка што им се врти на аватар, нека ме контактираат и ќе им пратам акаунт кој го користиме јас и уште еден член тука. Значи вие со паричка имате бесплатен Нетфликс акаунт.
Си се крепите ова богаташиве со претплата :)
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,563
1,216
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Си се крепите ова богаташиве со претплата :)

Имаше и за обичните смртници :p Друштво мора да има некој лимит, акаунтов мислам дека повеќе од што треба го користат :ROFLMAO:
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,056
945
Скопје
Имаше и за обичните смртници :p Друштво мора да има некој лимит, акаунтов мислам дека повеќе од што треба го користат :ROFLMAO:
Точно - @pipelin само за „тие шо вртат паричка„ понуди а @edin.ademovic не прецизираше :D
Мислењето е автоматски споено:

абе и јас имам моментално Турски нетфликс кој кошта 311денеари за 41ден, сменив менито на Хрватски и опаааа све сихронизирнао плакај тие 12 еуро ехех
Само не ве разбирам зошто читате на некој „трет„ јазик. Се губи од атмосфера - на пример ликовите и глумата на Англиски - зборовите на Хрватски - јас уште пред едно десет години се одвикнав од тоа.и користам Англиски титлови Да - титлови се потребни - зошто нема Се да чуеш или разбереш - ама Американски виц или пцост кога ќе преведат на Српски или Хрватски - губи од шарм ;) А звукот па кога ќе го смениш (на пример Скуид гејмс каде актериве отвараат уста а некои други Англиски зборат место нив ) -уништена атмосфера - Пушти нека си се изразат Корејски па читај си на Англиски. Доживеј го филмот како што го замислил и снимил режисерот.

Edit: Пробал некој ова ?
filmbox.com
 
Последна промена:

kirev

Unstoppable
31 мај 2010
5,561
3,857
Скопје
...

Само не ве разбирам зошто читате на некој „трет„ јазик. Се губи од атмосфера - на пример ликовите и глумата на Англиски - зборовите на Хрватски - ...

Edit: Пробал некој ова ?
filmbox.com
Ти имаш баби и дедовци? (англиски, хрватски, ... се со мала буква)

Не. А ме интересира :)
 
Последна промена:

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,483
1,621
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Точно - @pipelin само за „тие шо вртат паричка„ понуди а @edin.ademovic не прецизираше :D
Мислењето е автоматски споено:


Само не ве разбирам зошто читате на некој „трет„ јазик. Се губи од атмосфера - на пример ликовите и глумата на Англиски - зборовите на Хрватски - јас уште пред едно десет години се одвикнав од тоа.и користам Англиски титлови Да - титлови се потребни - зошто нема Се да чуеш или разбереш - ама Американски виц или пцост кога ќе преведат на Српски или Хрватски - губи од шарм ;) А звукот па кога ќе го смениш (на пример Скуид гејмс каде актериве отвараат уста а некои други Англиски зборат место нив ) -уништена атмосфера - Пушти нека си се изразат Корејски па читај си на Англиски. Доживеј го филмот како што го замислил и снимил режисерот.

Edit: Пробал некој ова ?
filmbox.com
Зависи што гледаш. Ако е некоја акција без многу дијалози да, ама ако е драма и тоа како некои реченици па некогаш и еден збор му даваат поинаков шмек на филмот (под услов да е преводот како што треба).
 

Mar tiN

Gaining Experience
2 јануари 2014
612
390
Mar tiN's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 / Cooler Master Hyper 103
Motherboard
ASUS B85M-K
Storage
WD - 3 TB
PSU
Cooler Master B500 ver.2
RAM
Kingston 8GB 1600MHz DDR3
Video card
ASUS STRIX GTX™ 950 Gaming 2 GB
Case
Cooler Master K350
Mouse
ASUS W3000
Keyboard
ASUS W3000
Audio
Vivax HT100 5.1
Monitor
Samsung SyncMaster 2032BW
OS
Windows 10 Pro x64
MKD 159.68 60%OFF | G12 4K TV Stick is compatible with EU Netflixe France Spain Germany Italy the best choice


Има некој купено од али?
1000 ден година
Јас зимав за проба 1 месец , добро беше немаше проблем
 

edin.ademovic

Gaining Experience
16 февруари 2014
524
317
Хрватскиот јазик е за мојот 70 годишен татко и 68 годишна мајка. Нема потреба да се објаснувам повеќе. Незнаеше, сеа знаеш зашто, бар за мене.
Точно - @pipelin само за „тие шо вртат паричка„ понуди а @edin.ademovic не прецизираше :D
Мислењето е автоматски споено:


Само не ве разбирам зошто читате на некој „трет„ јазик. Се губи од атмосфера - на пример ликовите и глумата на Англиски - зборовите на Хрватски - јас уште пред едно десет години се одвикнав од тоа.и користам Англиски титлови Да - титлови се потребни - зошто нема Се да чуеш или разбереш - ама Американски виц или пцост кога ќе преведат на Српски или Хрватски - губи од шарм ;) А звукот па кога ќе го смениш (на пример Скуид гејмс каде актериве отвараат уста а некои други Англиски зборат место нив ) -уништена атмосфера - Пушти нека си се изразат Корејски па читај си на Англиски. Доживеј го филмот како што го замислил и снимил режисерот.

Edit: Пробал некој ова ?
filmbox.com

Испратено од SM-A528B преку IT.mk форум апликација
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,056
945
Скопје
Хрватскиот јазик е за мојот 70 годишен татко и 68 годишна мајка. Нема потреба да се објаснувам повеќе. Незнаеше, сеа знаеш зашто, бар за мене.

Испратено од SM-A528B преку IT.mk форум апликација
Не.., знам - веќе напиша ... Само кажав јас што претпочитам - не мислев да нападнам или навредам некого со тоа..
 

Semirr

Intern
10 август 2020
30
26
Ако ви треба извор од каде што би можеле да купите Нетфликс акаунт, барајте низ овој subreddit: r/shoppingbay

Освен Нетфликс, можете да купите и мнооогу други работи како јутуб, спотифај, гугл драјв итн. Јас имам купено Нетфликс од некој продавач, но како и секогаш, do your own research. :)

(Стајте лајк ако ви се допадна ова, ми требаат 50 за да можам да објавам во "Продавам" темата )
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,563
1,216
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Овој типов што ми дава акаунти има тука тема:

Се надевам не кршам некои правила, па така да можете и од тука да најдете некој продавач со многу поевтини цени од турскиот метод.
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,056
945
Скопје
Ако ви треба извор од каде што би можеле да купите Нетфликс акаунт, барајте низ овој subreddit: r/shoppingbay

Освен Нетфликс, можете да купите и мнооогу други работи како јутуб, спотифај, гугл драјв итн. Јас имам купено Нетфликс од некој продавач, но како и секогаш, do your own research. :)

(Стајте лајк ако ви се допадна ова, ми требаат 50 за да можам да објавам во "Продавам" темата )
Самиирр ...You are not only braking the car - you are breaking the rules ! :LOL:
 

dim29

Gaining Experience
14 ноември 2020
76
83
Битола
Ако ви треба извор од каде што би можеле да купите Нетфликс акаунт, барајте низ овој subreddit: r/shoppingbay

Освен Нетфликс, можете да купите и мнооогу други работи како јутуб, спотифај, гугл драјв итн. Јас имам купено Нетфликс од некој продавач, но како и секогаш, do your own research. :)

(Стајте лајк ако ви се допадна ова, ми требаат 50 за да можам да објавам во "Продавам" темата )

Шиткам акаунт со над 50 мислења, 50 допаѓања и постар од 6 месеци (мојот), башка 1337 членство. Цена по договор, со индиско/аргентинско/турско впн ќе ти дојди поевтино.

Инаку не ми се допаѓа, но имаш лајк :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,085
Мислења
877,267
Членови
30,685
Најнов член
Blaze Ivanov
На врв Дно