Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Netcetera во Скопје го отвори Netaville – нов ИТ хаб и ко-воркинг простор

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
246
803
www.IT.mk
Една од пореномираните ИТ компании во државава, Netcetera, презеде одлична иницијатива која треба да допринесе кон развојот и сплотувањето на локалната ИТ сцена. На улица Никола Тесла бр. 9, (во зградата позади Joy, спроти техничките факултети), отвори ИТ хаб и ко-воркинг простор под името Netaville.

Netaville-Opening-32-3gf2r2el9ufirp88y016o0.jpg


Капацитетот на просторот е следен:
  • Училницата собира 24 луѓе,
  • Амфитеатарот 50 до 70,
  • Кафетеријата и lounge просторот околу 50-тина,
  • А ко-воркинг просторот за работа 20 места.
Фотографии и повеќе информации: Netcetera во Скопје го отвори Netaville - нов ИТ хаб и ко-воркинг простор ⋆ IT.mk
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.608
17.057
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Делува кул местото, дефинитивно ќе го посетам некој ден. А не е лоша идејата на @ARMac за дружба во горенаведените простории.
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.214
4.197
Скопје
hackitfree.github.io

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.580
2.572
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.260
12.094
Скопје
androgaming.com
Ќе раскажуваме на помладиве генерации на ФИНКИ "лесно ви е сега вас, во наше време само едно бифе имавме во подрум на ТМФ"
*океј и драмски за кафе.

Чичо да ви каже...
Во наше време ако сакаше информаткика се запишуваше ПМФ. Се студираше 6 до 10 години ееее побрзо лекар ќе станеше.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.112
Мислења
974.763
Членови
35.415
Најнов член
g0rd0n
На врв Дно