• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

NetBeans 6.0.1

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Pred 2 dena go dobiv cedevo so gore navedeniot software. No neznam za sto sluzi... spored ona sto go vidov na net, pisuva deka e kreiran vo java.

Ako ima nekoj iskustvo so ovoj software ili ako znae barem sto "cudo" e :LOL: neka postira.

Pozdrav!
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Програмов ти е IDE за java. Нешто како Visual Studio за C. Кажи нешто поконкретно ако сакаш да биде објаснето.:D
 

newpain01

Intern
24 јануари 2008
248
0
јас денеска го добив истото CD, ама имам некои проблеми со читањето, не го препознава, како да нема ставено CD во режачот:lut2:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
od kade go dobivate ?
go poracuvate ? kolku se plaka ? :tainstven:
 

newpain01

Intern
24 јануари 2008
248
0
od kade go dobivate ?
go poracuvate ? kolku se plaka ? :tainstven:
јас го порачав од еден сајт за бесплатни работи што го најдов на форумов, http://www.besplatnestvari.net/ и нормално бесплатно е, само додека да ми стигне помина скоро еден месец а и плус сега не работи:plachko2:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Ok, fala vi
 

loverboy

Intern
6 февруари 2008
147
11
NetBeans ти е софтвер за програмирање во Јава. Ко користам веќе неколку недели и премногу сум задоволен. Затоа и полека преминувам од C++ кон Java. Најголема предност, според мене, е моменталното покажување на грешките со што техничките (не логичките) багови се сведени на минимум, да не речам на нула :D Кога беше првата рунда na codefu натпреварот го користев овој софтвер :D
П.С. Малку ќе излезам од темава, да не отварам нова тема, има ли некој друг овде што се натпреварува на codefu? :)
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
NetBeans ти е софтвер за програмирање во Јава. Ко користам веќе неколку недели и премногу сум задоволен. Затоа и полека преминувам од C++ кон Java. Најголема предност, според мене, е моменталното покажување на грешките со што техничките (не логичките) багови се сведени на минимум, да не речам на нула :D Кога беше првата рунда na codefu натпреварот го користев овој софтвер :D
П.С. Малку ќе излезам од темава, да не отварам нова тема, има ли некој друг овде што се натпреварува на codefu? :)
OT: и претходната и оваа година пропуштив...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,750
Мислења
856,673
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно