1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Net traffic програма?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Romanticen, 4 Септември 2012.

 1. Romanticen

  Romanticen
  Intern

  206
  9
  6 Јануари 2008
  Машко
  Дали постои некоја програма што: компјутерот мој (додека е вклучен) да регистрира се' што поминало низ рутерот (upload, download, linkovi...)?
   
 2. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,108
  3,773
  5 Декември 2009
  Машко
  За таа работа користев порано Net Limiter.
   
  На Romanticen му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,313
  7,286
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Да нет лимитер ќе брои, ќе брои и NetMeter кој е бесплатен. И двата можат да бројат само на компјутерот што се инсталирани. За да броиш трафик на рутер, ти треба рутер што има таква опција или да си направиш сам рутер со pfsense.
   
  На Romanticen му/ѝ се допаѓа ова.
 4. architect

  architect
  Unstoppable

  1,949
  2,330
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Нема којзнае колку добар интерфејс но дава детален преглед на тоа колку кб/мб имаш потрошени , саат ден месец и слично !!!

  http://codebox.org.uk/pages/bitmeter2

  А за преку рутер само доколку рутерот има таква опција !!!
   
  На Romanticen му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...