Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Net Framework 3.5 error 0x8024402C

Sadwerkl

Intern
15 ноември 2022
20
13
Склопив компјутер за првпат и инсталирав Windows 11 на него, меѓутоа не можам да инсталирам driver за wifi адаптерот, бидејќи не можам да инсталирам net framework 3.5 заради што ми дава Error code: 0x8024402C при инсталација. Пробав неколку решенија од на интернет, но ништо не работи. Имам повеќе пати инсталирано Windows 10/11 на различни компјутери и ова никогаш не ми се случило. Дали некој може да помогне ако знае што може да биде проблемот? Би бил многу благодарен.
 

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
3.252
2.849
Неготино
Склопив компјутер за првпат и инсталирав Windows 11 на него, меѓутоа не можам да инсталирам driver за wifi адаптерот, бидејќи не можам да инсталирам net framework 3.5 заради што ми дава Error code: 0x8024402C при инсталација. Пробав неколку решенија од на интернет, но ништо не работи. Имам повеќе пати инсталирано Windows 10/11 на различни компјутери и ова никогаш не ми се случило. Дали некој може да помогне ако знае што може да биде проблемот? Би бил многу благодарен.
Симни aio runtimes 2.5.0 и инсталирај го. Пиши што ќе направиш.
 

Паланчански

Gaining Experience
18 август 2019
459
302
Склопив компјутер за првпат и инсталирав Windows 11 на него, меѓутоа не можам да инсталирам driver за wifi адаптерот, бидејќи не можам да инсталирам net framework 3.5 заради што ми дава Error code: 0x8024402C при инсталација. Пробав неколку решенија од на интернет, но ништо не работи. Имам повеќе пати инсталирано Windows 10/11 на различни компјутери и ова никогаш не ми се случило. Дали некој може да помогне ако знае што може да биде проблемот? Би бил многу благодарен.
Јас го имав истиот проблем. Не се сеќавам дали беше на десетка или единаесетка. Пробав разни финти, ама не го решив без преинсталација.
Не се снаоѓам баш добро во пребарувањето, ако не те мрзи најди што сум пишувал околу тој проблем.

Едит:
Кој Windows го имаш инсталирано? PRO N ми правеше некои проблеми, PRO (без N) немаше такви проблеми. Затоа сега одам на PRO.
 

Sadwerkl

Intern
15 ноември 2022
20
13
Благодарам за предлозите. Проблемот го решив така што го преинсталирав Windows-от. Друго чаре не најдов.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: thrw

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.663
Мислења
946.882
Членови
34.140
Огласи
2.009
Најнов член
Kajko2004
На врв Дно