1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

net beans за android?

Дискусија во форумот 'Java' започната од bicikle, 1 Април 2019.

 1. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,281
  617
  3 Март 2018
  Некој фенси компајлер за андроид за на таблет, значи да не е захтевен многу хардвер да брка работа, али па да не е нотепад, така некој интерфејс каков-таков да има, Фала
   
 2. 100JKO

  100JKO
  Gaining Experience

  28
  86
  27 Јуни 2018
  Машко
  Intern
  Еве некоја листа, разгледај и види дали е тоа што го бараш.
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...