1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Net Bandwidth и Net Interface Windows

Дискусија во форумот 'LAN // WAN // MAN // PAN // CAN' започната од DekoRoker, 7 Септември 2011.

 1. DekoRoker

  DekoRoker
  Gaining Experience

  625
  53
  12 Септември 2009
  Машко
  Студент ФИНКИ
  Здраво.. Дали може некој да ми препорача некој брз туторијал за како да се следи download/upload на мрежен интерфејс на дневна база.

  Целта ми е ова:
  Сакам да напишам програма што ќе следи дневен трафик.. доколк компјутерот надмине 100MB трафик да му ја намали брзината за 80% (или јас да специфицирам down/up не е битно). Ме интересираат конкретно кои се наредбите од командната линија што ми го кажуваат ова. Да потенцирам, мора да е за Windows. Програмата можам да ја напишам во C/C++, Perl, Java, не е битно...

  Благодарам..
   
 2. DekoRoker

  DekoRoker
  Gaining Experience

  625
  53
  12 Септември 2009
  Машко
  Студент ФИНКИ
Слични теми
 1. HijackHacker
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,041
 2. amanito
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,296
 3. Higuain
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,363
Вчитување...

Сподели

Вчитување...