• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Нешто не ви е ок со сликата

Статус
Затворена за нови мислења.

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
80217090po4.jpg


sredete go loso izgleda :D
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.510
1.366
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Проблемот со сликата се јавува со Opera, GoogleChrome. Тоа се нивни багови. Со ИЕ, Мозила... е се во ред.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
На тоа место треба да стои банер/посебно лого од форумот. Малку се одложи изработката ама ќе биде средено деновиве :)
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Pa ne e samo toa (iako kaj mene fo nema toj problem) .........
Boite za tekst ne vi rabotat preku "Odgovor" i "Citat" ...... a dodeka rabotat ako pises brz odgovor.
E ova ne e bag posto do pred nekolku meseci rabotea so istiov Firefox. :)
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
да и скоро секаде каде ми се отвори messagebox
ми се покажуаваa вакви &#1055 карактери

средете тоа
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.556
Мислења
926.077
Членови
33.172
Огласи
1.278
Најнов член
Roci
На врв Дно