• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

NERO

DF-1

Intern
13 септември 2007
98
2
Помошта е забранета затоа што е нелегална... Форумите не смеат да пропагираат хакирање, кракување и слични работи.
Затоа ти препорачувам бесплатни програми за правење на CD-a. Бидејќи ова е Македонија, никој не се чувствува како да прави криминал со таквата постапка. Ова се однесува за било каков софтвер. Најдобро би било да си ставите Линукс, луѓе, ич нема да ве боли глава за (и)легалните работи. Со тек на време работите ќе се променат во врска со пиратеријата.

Ако си се запнал за Nero, е тогаш...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5
23 јули 2007
338
8
Kompjuterot se podiga i otkako ke se startuva Windowsot se blokira i ne mozam da startuvam niedna aplikacija vklucuvajki i antivirusna programa. Dajte sovet
 
M

Mr.Alien

Гостин
Извини, но сам си го бараше. Никој не ти дава сериски туку - така.
Но ајде да видиме што може да се стори.
Пред се, влези во Safe Mode. Исклучи System Restore (го направиш ли, отиде и вирусот на Restore Point и пак следува зараза). Скенирај со антивирусна од Ssafe Mode. Ако и тука ти е блокиран антивирусот, или не можеш да бутираш, вади го дискот и стави го на друг компјутер.
Ако успееш да избутираш и не ти се блокира Windows-от и апликациите, види за кој вирус се работи. Провери ги карактеристиките за истиот, види кои стрингови ги креира во регистрите и кои измени ги прави (ова можеш и на Symantec сајтот), пробај рачно да ги очистиш регистрите и да го одблокираш антивирусот (ако не можеш да го стартуваш ни во Safe Mode, се разбира).
 
M

Mr.Alien

Гостин
Во тој случај...вади диск и скенирај на друг компјутер. Или направи бутабилно ЦД со антивирусна програма со најнова дефиниција (Norton дава таква можност), битурај со тоа ЦД, скенирај и помоли се се да биде во ред!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #24
23 јули 2007
338
8
A vo normal mode se logiram ama otkako ke se pojavat ikonite se se zamrznuva i ne mozam da otvoram niedna aplikacija ili folder voopsto
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,734
Мислења
863,558
Членови
30,068
Најнов член
petrovskib
На врв Дно