• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Nero ShowTime 4 пушта клипови со двојна брзина

  • Ја почнал/а темата
  • #1

efto

Gaining Experience
19 април 2007
322
277
На компјутерот имам клипови снимени со Samsung фотоапарат кои се во XviD формат. Претходно кога ги пуштав со Nero ShowTime од пакетот Nero 7 се беше во ред. Откако инсталирав Nero 8 имам проблем со брзината, поточно овие клипови се пуштаат со приближно двојна брзина со Nero ShowTime 4. Истите клипови се пуштаат нормално со Windows Media Player и друг сличен софтвер. А исто така и Nero ShowTime 4 пушта други клипови со нормална брзина. Помагајте кој знае.
 

Goroner

Intern
28 април 2007
313
13
...

Mislam deka ima nekoj codec sto se instalira so neroto i ti pravi problemi, ako prethodno imas instalirano kodeci.. mozebi si pravat konflik eden na drug..


Probaj da go preinstaliras samo pri toa vidi ako mozes da isklucis nekoi dodatni kodeci da ne se instaliraat so neroto.. ako toa ne uspee bog znae sto e ^^
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

efto

Gaining Experience
19 април 2007
322
277
Благодарам на одговорот. Ќе пробам со преинсталација на Nero 8, а можно е и да оставам како што е, па клиповите да ги пуштам со друг плеер (поедноставно е...).
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

efto

Gaining Experience
19 април 2007
322
277
Во сетинзите на Nero ShowTime 4 нема опција за бирање PAL или NTSC.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,882
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно