• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Nero 9 - со нови функции

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139


Nero ја најави новата верзија на најпопуларниот пакет за „режење“ ЦД и ДВД, Nero 9 која ќе содржи бројни нови функции.Интегрираниот „Ad Spotter“ автоматски ги отстранува рекламните блокови од снимениот видео материјал. Опцијата „Music Grabber“ ги претвара клиповите од „YouTube“ во МП3 датотеки, односно со помош на оваа алатка се издвојува звукот од музичките видеа. Освен тоа, во Nero 9 е интегриран и новиот софтвер за автоматски препознавање на музиката, со чија помош можете да го дознаете името на изведувачот, името на песната и на албумот.За заштедата на времето при снимање на DV и HDV видео материјал се грижи „Tape-Scan“ функцијата. „Movie Wizard“ од зададениот видео материјал прави извонредна снимка. Вистински развој доживеа и „Rescue Agent“, кој овој пат има многу понапредни опции за враќање на податоците од CD, DVD дискови, USB уреди, Flash мемориски картички, како и од хард дискови.Nero 9 е компатибилен со Windows XP и со Windows Vista оперативниот систем и може да се купи по цена од 60 евра.

Извор: ИДИВИДИ
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Nero the best,што ти нема во деветката,браво,само така нека продолжат :bravo:
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,275
333
Nero, едноставно е најдобрата програма за режење на оптички дискови. Совршен потег од нив, најдоброто нешто. Е сега под итно идам на варез форумите да го најдам и да го симнам. :pP :D :bravo:
 
18 август 2008
124
16
Ma kakvi bre zastiti :D:D I da ima ke se probijat :)) Sala na strana.Nero e najdobar.Samo ne znam dali ima funkcija za Screen Recording? Kao Cam Studio sto e programot.Da ne znae nekoj?

Pozz
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Стварно Nero направи репер како програма за режење. Нека продолжи така! :bravo:
 

Plamen

Intern
11 јануари 2008
63
1
Abe super e ne vikam ne ... samo ova 9 kava da ne stanca procesi mnogu ... senzitiven sum malce poveke na tie procesi :) osobeno posle format :D
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,242
16,524
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
секогаш сум го инсталирал само Nero burning ROM без останатите глупости, плагини и додатоци
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
секогаш сум го инсталирал Nero burning ROM без останатите глупости, плагини и додатоци
Мe too...веќе имам софтвер за сите останати додатоци што ги има нерото, така да немам потреба од нив.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
јас толку време користам неро 5ка е малку да бидам во тек со времето па си инсталирав 6ка
неро ми е само за режање и ништо више
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,242
16,524
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
да, токму така. Неро од секогаш го користам за режење и само за тоа. Колку и да се трудат момците од Nero за да го прошират, бадијала. Никогаш не ми биле привлечни, ниту потребни додатоците. Само ми одземаат време при инсталација, затоа што морам да одам Custom install и да го деселектирам ѓубрето едно по едно.
 

James

Intern
8 јули 2008
336
13
Си ја имам деветката одамна и само ќе кажам дека е претерано украсена, можеби има некои корисни работи, ама кој ги користи како што кажа MetalGear нерото ми е за режење, и нешто што ме изнервира кај 9 е што тотално го смениле изгледот, од 6 наваму само беше разубавуван и украсуван а сега ко со тотално нова програма да си имам работа. :lut2:
 

dashbog

Gaining Experience
24 јуни 2008
191
162
Ме интересира после сите тие додатоци што ги стави Nero дали воопшто има опција за режење. Може наредната верзија ќе им биде со вграден ОС :)) :))
Јас си користам неро само за режење и Nero 6 врши работа.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,331
28,687
kalco.ru
Верзијата е преубава...мада мислам дека имаа премногу додатоци од кои пола нема да ги искористиш али сепак вреди да се има во вашиот ПС
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,433
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно