Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

NerdMiners V2 Lottery miner beats the odds to win

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
521
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Дали вреди Nerdminer?
И дали вредат сајтовите кои нудат мајнинг пр. Cloud mining
Не знам многу за рударството, само ме интересира.
Некој што добил
Слика од NerdMiner
1705992108827.png
Колку животи ми требаат да живеам за да добијам награда?
Сосема е бескорисно, ми треба еден
Тоа е како да играте лотарија со навистина ниска стапка на добивка, но ако сте играч...
Но, што ако купите две?
Двократна шанса! Шансите се зголемуваат!
Секоја секунда, па тоа е како да купувате 604.800 (60×60×24×7) Биткоин лотарија неделно
Значи, дека има шанса!
Ping @Pane24 дали си копал некогаш на Cloud mining,дали вреди?
Pane ти како искусен мајстор дали ќе ми предложиш да земам асик минер наместо графички.(бидејќи немам доволно пари за графики).
Како на пример асик минер кс3?
Screenshot_2024-01-23-08-06-48-342_com.android.chrome.jpg
 
Последна промена:

Chiller

Gaining Experience
8 март 2012
842
434
Скопје Аеродром
Cloud mining е чиста превара во било кое сценарио. Плаќаш, парите се кај тој што божем копа, ќе те навлече со 2-3 исплати и ќе престане да те исплаќа.
Најчести оправданија се дека бил хакуван, струјата му поскупела, заглавиле минерите, и уште многу глупи одговори.
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
521
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Cloud mining е чиста превара во било кое сценарио. Плаќаш, парите се кај тој што божем копа, ќе те навлече со 2-3 исплати и ќе престане да те исплаќа.
Најчести оправданија се дека бил хакуван, струјата му поскупела, заглавиле минерите, и уште многу глупи одговори.
Но гледам дека некои се фалат.
 

Chiller

Gaining Experience
8 март 2012
842
434
Скопје Аеродром
Но гледам дека некои се фалат.
Баш така се фалат за да фатат реферали, со надеж дека од никаков паричен влог ќе им капе по малце, а ги бутаат во огин оние кои реално ќе платат. Многу пати видено од 2014-та па до сега.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.608
17.057
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.769
Членови
35.416
Најнов член
gpodyt
На врв Дно