• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неправилен приказ при отворање на pop-up прозорец

  • Ја почнал/а темата
  • #1

eldiablo

Баниран/a
21 октомври 2008
820
48
Проблемот е што кога пробав да направам листа, ми се појави:

А треба да пишува:
Внесете нешто на листата. Притиснете 'Откажи' за да ја комплетирате листата:

Очигледно проблемот е до енкодингот. Треба да биде Utf-8. Не знам дали до сега ви бил познат проблемов. Поздрав.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,736
Мислења
863,586
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно