1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Неотворен Mi A2 4/64 GB Black Global Version

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од mnikolce, 5 Септември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. mnikolce

  mnikolce
  On your way to fame

  601
  530
  27 oктомври 2016
  Неотворен Mi A2 4/64 GB Black Global Version.
  Не е скината ни фолијата од кутијата.
  Без гаранција.

  Заинтересираните може да понудат цена во пп.

  Убаво ставив префикс, проценка од тапаток апликацијата... Значи ПРОЦЕНКА

  Фала Ви[​IMG][​IMG]

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  Последна промена: 5 Септември 2019
  На Ребро му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,872
  4,062
  1 Септември 2011
  Машко
  8000-8500,го има истиот на огласите низ пазар3,дечкото го дава за 8к.
   
 3. cipiripi

  cipiripi
  Gaining Experience

  293
  317
  7 Септември 2010
  Штом нема гаранција, не е земен од официјалниот дилер во Мк, така да најверојатно се работи за сумњив примерок.

  Проценка: 6000 денари

  Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,726
  27,400
  4 Септември 2008
 5. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,054
  4,331
  28 oктомври 2008
  10.500 денари e нов со гаранција во продавница. Јас купив (истотака нов неотворен) од член на форумов за 8К и тоа пред неколку месеци. Мислам дека 7000 е горна граница за телефончево.
   
  На damil и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 6. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,872
  4,062
  1 Септември 2011
  Машко
  Си се помешал,си ставил линк од А2 лајт,ова е обичен А2 што го продава членот.

  Anhoch PC Market Online - Xiaomi Mi A2 4GB/64GB LTE Dual SIM Gold
  11,980 ден.
   
  mnikolce, Banjifiko и на olikomerc им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  989
  1,204
  9 Јуни 2015
  Машко
  сарказам или?
   
  StalkeR, cipiripi и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,599
  3,535
  11 Декември 2008
  Машко
 9. cipiripi

  cipiripi
  Gaining Experience

  293
  317
  7 Септември 2010
  Многу е проценката од 9000 денари за телефонот.

  Објаснување:

  Кога овој е веќе без гаранција, далеку подобра варијанта е да се земе од нет Xiaomi А3 (кој е подобар во се од А2) за цена од 8000 денари (до 9000 со царина). За 20 дена од порачката стига телефонот.

  Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
   
  На Propeller му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,054
  4,331
  28 oктомври 2008
  Ух, my bad. Се случува. Корегирам проценка на 8,500 (соодветно на разликата на ново)
   
  На damil и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 11. mnikolce

  mnikolce
  On your way to fame

  601
  530
  27 oктомври 2016
  :) во право си, еве за мене нарачај ми 2-3 комади нека има, по 9 илјади, со се царина нели и шипингот[​IMG]

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe и psyside им се допаѓа ова.
 12. mnikolce

  mnikolce
  On your way to fame

  601
  530
  27 oктомври 2016
  Благодарам на сите за проценките.

  Телефонот оди на продажба - цена 9.500 денари
  Во цената вклучена е достава до врата каде и да сте.
   
  olikomerc, gocetan и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 13. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,790
  1,920
  8 Мај 2007
  Машко
  РН7 4/64 во ледиком со една година гаранција 10.990
  Подобар телефон со локална гаранција

  На али е 8200 ако го нарачаш. Но, кој би го нарачал кога има подобри телефони за цена која е блиска до таа. Кога веќе нарачуваш, ќе нарачаш РН7 што ќе те кошта 9300.

  Значи цената на рн7 е 1100ден поголема на али од А2
  Соодветно, ледиком би го нудел за 9.890.
  Но кој би го земал кога имаш рн7 до него?

  Значи треба да понудиш цена што ќе биде примамлива доволно за некој да се одлучи дека разликата во цена до рн7 е голема и да се откаже од рн7. Тоа би било 7.500 брза продажба - 8.000 да почекаш малку.
   
  На Propeller, Speedster, it_boy и уште 3 други им се допаѓа ова.
 14. mnikolce

  mnikolce
  On your way to fame

  601
  530
  27 oктомври 2016
  Можи некој не сака Редми, поздрав и ако можи администрација да ги избрише коментарите, после цената

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  На JasSum и psyside им се допаѓа ова.
 15. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,790
  1,920
  8 Мај 2007
  Машко
  Имав отворено таб, ама дур да пишам, веќе си пратил цена.
  Проценка е, тоа е мојата проценка според некоја логика. Можеби не ти одговара, но логиката по која одев ја опишав.
  Со среќа во продажбата.
   
  На cipiripi му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mnikolce

  mnikolce
  On your way to fame

  601
  530
  27 oктомври 2016
  Јас Сум никој и ништо, прашувам зошто некој какo JasSum е некој што пишува после мене на мојот оглас?
  Прашав за проценка - имаше дебата, поставив цена.
  Никаде на огласите не се продолжува со коментари потоа.
  Цената е 9500.
  Како продавач сметам дека е фер, во однос на цените од продавници (20-25%) е пониска според упатството за огласување на нови некористени производи овде на форумот, прочитајте погоре.
  Телефонот е на лагер, едно парче е, толку.
  Достава обезбедена до Дома на тој што ќе го купи.

  БЛАГОДАРАМ

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  JasSum, DaVoRkNe, olikomerc и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. mnikolce

  mnikolce
  On your way to fame

  601
  530
  27 oктомври 2016
  9000 денари вклучена достава.
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 18. mnikolce

  mnikolce
  On your way to fame

  601
  530
  27 oктомври 2016
  8500 денари вклучена достава.
   
 19. mnikolce

  mnikolce
  On your way to fame

  601
  530
  27 oктомври 2016
  Продаден денес. Слика од анбоксинго... Поздрав до сите[​IMG]

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Ficiani
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  399
 2. vlavot
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,461
 3. bandrej
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  2,595
 4. it_boy
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  932
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...