1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Неотел со 4Г интернет

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од Македонија' започната од filipvselena, 8 Јули 2011.

 1. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,799
  76
  7 Април 2007
  [​IMG]
  Телекомуникацискиот оператор Неотел денеска објави дека започнува со нудење на вистински 4Г интернет за сите приватни лица.Иаку Неотел и во минатото нудеше интернет преку Wimax технилогијата од денеска започнува да нуди интернет со навистина високи брзини што ги носи самата 4Г технологија.Освен ова,Неотел ги зголеми сегашните пакети и ги надгради со повеќе лимит.Оваа постапка најверојатно следи поради зголемената конкурентност на останатите интернет провајдери.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  За повеќе информации
   
 2. alokin

  alokin
  Intern

  188
  47
  30 Април 2009
  Машко
  Убава работа... ама сеуште се многу скапи пакетиве кај нас...
   
 3. Stingbad

  Stingbad
  Баниран/a

  91
  6
  30 Септември 2009
  бравос... чуункш
   
 4. goce ilievi

  goce ilievi
  Intern

  633
  43
  2 Март 2010
  Oваа услуга ако не се лажам ја нуди неоком или грешка сум.Како и да е,кој да ја нуди цените им се претерано високи
   
 5. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Колку што се сеќавам, WiMAX не спаѓа во 4G спецификациите.
   
 6. Zee

  Zee
  Intern

  209
  21
  10 Септември 2010
  Lazgi so opaski, kako mozat da nudat 4G internet koga AEK nema izdadeno licenca za takva usluga? :ua:
   
 7. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Маркетинг трик :)
   
 8. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,799
  76
  7 Април 2007
  На нивниот сајт јасно назначиле дека на 4Г пакетите брзината стигнува и над 10мбпс.Додека на Wimax пакетите се 3,4,5мбпс во зависност од пакет.Мора да има нешто...
   
 9. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,681
  333
  8 Мај 2007
  Не се скапи толку пакетите. Пробајте да споредите со Verizon и кје видите дека таму се можеби и поскапи.
   
 10. bidikov

  bidikov
  Intern

  50
  19
  8 Април 2007
  неотел нуди wimax и тоа фиксен со alvarion антени за физички и правни лица и мобилен со usb адаптери ...

  бедн ое да се дискутира дека тоа е 4г кога нема врска ни по стандардни ни по брзини ... само се пофалиле дека демек можеле да зголемат вимакс брзините до кај 10 мбита, нешто што е можно од првиот ден кога понудија вимакс ...

  ваков маркетинг не е добар поготво ако се искомбинира со фактот што се повеќе има рекации од незадоволни корисници ... да не збориме дека согласно нашите мили закони ова се смета за заводничко рекламирање ...ќе ги вркне некоја казна многуу брзо ...
   

Сподели

Вчитување...